Енди Мареј позитивен на коронавирус, може да го пропушти Австралија Опен

Кајгана/МИА
/ 14.01.2021 / 17:08

Тенисерот Енди Мареј е позитивен на коронавирус, но се надева дека ќе може да настапи на Австралија Опен, турнирот почнува на 8 февруари.

33-годишниот Мареј е трикратен Грен слен победник и пет пати бил финалист на Австралија Опен. Моментално се наоѓа во самоизолација и се чувствува добро.

Рејтингот на Мареј изминатите неколку години беше во постојан пад поради проблеми со повредата на колкот.

Тој доби покана за настап на првиот годинашен грен-слем турнир од организаторите во Мелбурн, со оглед на тоа дека е на 123 место на АТП листата. 

Тагови
реклама

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Објавена првата фотографија од британскиот сој на коронавирусот

Read more

Америка е пред граѓанска војна, предупредува милијардерот Далио

Read more

Намирници кои ќе ви помогнат да заспиете полесно

Read more

Тенис

Енди Мареј нема да настапи на Австралија Опен

Read more

Категорично „не“ од австралиските власти за барањата на Ѓоковиќ

Read more

Енди Мареј позитивен на коронавирус, може да го пропушти Австралија Опен

Read more

Тешки казни и правила за Австралија Oпен: Апсењето тенисери е опција

Read more
 

Спорт

Озил потпиша за Фенербахче, ќе заработува 5 пати помалку

Читај повеќе

Даниел Агер приведен на протестите во Москва

Читај повеќе
  • play_arrow

Брестовац: Одевме на победа, но пласманот не нѐ интересираше

Читај повеќе

Абрамович: И покрај отказот Лампард останува клупска легенда

Читај повеќе

Хабиб порача: Се подготвувам за фудбалско деби

Читај повеќе

Мурињо: Бејл мора да си ја заслужи минутажата

Читај повеќе

Челси го отпушти Лампард, дали доаѓа Тухел?

Читај повеќе
  • play_arrow

10 фудбалски легенди кои уште активно играат

Читај повеќе
  • play_arrow

Поразениот Мекгрегор сака повторно да се бори со Поарје

Читај повеќе