УЕФА ЕУРО 2020

Енрике им се извини на навивачите за ремито со Шведска

Селекторот на шпанската фудбалска репрезентација, Луис Енрике, им се извини на навивачите за ремито без голови со Шведска на натпреварот од 1. коло на Европското првенство, што се одигра синоќа во Севилја.

– Се сретнавме со тим кој реши да остане назад во одбраната, потпирајќи се исклучиво на  топки од далечина. Сепак, морам да признаам дека Шведска можеше да победи. Ремито  остави горчливи чувства и им се извинувам на навивачите. Оваа вечер моравме да победиме. Се обидуваме да создадеме шанси за гол, ги имаше доволно, но реализацијата не беше на ниво, го цитира Енрике официјалната веб-страница на УЕФА.

На другиот натпревар од групата Е, Словачка ја совлада Полска со 2:1.

Во следното коло, Шпанија ќе игра против Полска на 19 јуни, а Швеѓаните ќе се соочат со Словачка еден ден порано.

Тагови
реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Стивен Хокинг бил во право: Случајно откриено важно својство на црните дупки

Read more

Џабе се фалите - бројот на партнерки не ве прави подобри љубовници

Read more

Помогнете му на телото најдобро да го искористи витаминот Д

Read more

Фудбал

По само четири кола, Вардар му врачи отказ на тренерот Симов

Read more

Солскјер не лета во облаци: Синоќа за малку ќе добиев отказ

Read more

Покетино за замената на Меси: Можеби ќе му се допадне или не, но тренерот носи одлуки

Read more

Прв проблем во ПСЖ: Меси одби да се поздрави со тренерот по замената

Read more
 

Спорт

По само четири кола, Вардар му врачи отказ на тренерот Симов

Читај повеќе

Солскјер не лета во облаци: Синоќа за малку ќе добиев отказ

Читај повеќе

Рикардо: Верстапен ќе губи почесто ако ризикот му е единствената стратегија

Читај повеќе

Боксерот Пакјао ќе се кандидира за претседател на Филипини

Читај повеќе

Покетино за замената на Меси: Можеби ќе му се допадне или не, но тренерот носи одлуки

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв проблем во ПСЖ: Меси одби да се поздрави со тренерот по замената

Читај повеќе
  • play_arrow

Италија ја победи Словенија во финалето на Европското првенство во одбојка

Читај повеќе
  • play_arrow

Жоао Феликс доби два жолти картони за 10 секунди

Читај повеќе
  • play_arrow

Ајакс со неверојатни 9:0 израмни рекорд стар 40 години

Читај повеќе