Ентони Бордејн: Три совети за совршен бургер

Светски познатиот готвач Ентони Бордејн го дава своето мислење за класичниот бургер, односно, што е она што го прави еден бургер совршен. 

Тој вели дека балансот меѓу месото и другите состојки е важен, како и состојбата на секој елемент што го сочинува бугерот: да е доволно свеж, да не е премногу мрсен ниту пак сув. Но она што според него го прави еден бургер добар се основните состојки што го сочинуваат бургерот кои треба да се едноставни и квалитетни, а сето она што е плус, можеби е вишок. 

реклама

Рецепти

Брзо и вкусно: Шпагети со зеленчук и пармезан

Read more

Идеја за појадок: Ролнички со цимет

Read more

Не, не е житарка: Зошто треба да почнете да јадете хелда секој ден?

Read more

Идеја за појадок: Пица ролнички

Read more

Нови видеа

play_arrow

Времеплов: 36 години од дебито на Марадона во Серија А

Read more
play_arrow

Пијана мајка со бебето лудувала на скејт-парк

Read more
play_arrow

Топ 10 филмови каде светот навистина се уништува

Read more
play_arrow

Што значи контроверзното правило за „итен трансфер“ во Ла Лига?

Read more
play_arrow

Најдобриот рецепт за пилешка салата

Read more
play_arrow

10-минутни вежби за секси грб, раце и затегнати стомачни

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Ice Age: Meltdown“

Read more
play_arrow

Најдобрите нови stealth видеоигри во 2020

Read more
play_arrow

Кршење Lamborghini во првиот трејлер за новите авантури во Top Gear

Read more
play_arrow

Се сеќавате на играта Mafia? Ова се десетте новитети во римејкот

Read more
play_arrow

10 фудбалски ѕвезди во подем кои треба да ги следите сезонава

Read more
play_arrow

Безбедносни мерки при лет кои авиокомпаниите не ни ги кажуваат

Read more