ЕХФ ЕУРО 2022 УНГАРИЈА / СЛОВАЧКА

ЕП ракомет: Црна Гора ја изненади Хрватска

Репрезентацијата на Црна Гора го направи едно од најголемите изненадувања на Европското ракометно првенство.

Попладнево во Будимпешта, Црногорците забележаа триумф над фаворизираните Хрвати со 32:26.

Ова е трета победа за Црна Гора на ЕУРО и прва во главната рунда. Претходно во прелиминарната фаза беа совладани Словенија и Македонија.

Од Групата 1 до крајот на денот ќе се сретнат: Франција – Холандија и Данска – Исланд.

Во Групата 2, Шведска ја победи Русија со 29:23.

Денеска играат уште Германија – Шпанија и Полска – Норвешка.

Тагови
реклама

САД ѝ го блокираа на Русија плаќањето на долговите, ја принудуваат на банкрот

Read more

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Read more

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Read more

Шолц: Путин сериозно ќе преговара само во еден случај

Read more

Ракомет

Божо Анѓелиќ е ново засилување на Вардар 1961

Read more

Еурофарм Пелистер и Вардар 1961 очекувано во ракометното куп финале

Read more

Ракометарките добија тешка група на домашното ЕУРО

Read more

Скопје домаќин на Светското ракометно првенство за јуниорки

Read more
 

Спорт

Мурињо низ солзи вети: Останувам во Рома

Читај повеќе

Неверојатната приказна на херојот на Рома

Читај повеќе
  • play_arrow

Атлетичарката која 13 години докажува дека е жена: Ќе се соблечам за да ви покажам

Читај повеќе

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон го победи Мајами на гости и се најде на чекор од финалето

Читај повеќе
  • play_arrow

Европски трофеј за Рома по 61 година, историски успех за Мурињо

Читај повеќе

Ибра го оперираше коленото, го чека пауза од 8 месеци

Читај повеќе

Уапсен Албанецот кој со дрон во Белград го прекина натпреварот Србија - Албанија

Читај повеќе

Британските власти дадоа зелено светло за продажба на Челси

Читај повеќе