Epic games дозволи бесплатно преземање на GTA V

Epic games одлучи привремено да дозволи бесплатно преземање на популарната игра GTA V.

Grand Theft Auto е една од најпопуларните игри помеѓу гејмерите од сите генерации.

Може да ја симнете бесплатно до 21 мај до 17 часот, но да уживате во неа засекогаш. Со оглед на тоа дека остануваат уште неколку дена од истекот на промоцијата ќе мора да побрзате доколку сакате да ја имате.

GTA V може да ја преземете на овој линк. Оваа култна игра се појави пред повеќе од 20 години.

Remote video URL
реклама

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Read more

Советот на Европа предупреди за биотероризам по пандемијата на COVID-19

Read more

Силна бура ја погоди Австралија

Read more

Гејминг

Видеоиграта Valorant пристигнува на 2 јуни

Read more

Апдејтот Euro 2020 за PES ќе стигне во јуни

Read more

90-годишна Јапонка е најстарата гејмерка во светот

Read more

Гејмерите го изградија најголемиот град во Minecraft

Read more

Гик

  • filter

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Читај повеќе
  • play_arrow

Видеоиграта Valorant пристигнува на 2 јуни

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Читај повеќе
  • filter

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Читај повеќе

Кибер-окото функционира исто како човечкото око

Читај повеќе
  • play_arrow

Научници снимија раѓање на ѕвезден систем

Читај повеќе

Прво лансирање на ракета со човечки екипаж од територијата на САД по 9 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Поглед во новиот лаптоп Surface Book 3

Читај повеќе

Апдејтот Euro 2020 за PES ќе стигне во јуни

Читај повеќе