Ердоган му „украде“ девојка на Путин

Претседателот на Турција Реџеп Тајип Ердоган на заедничкото фотографирање за медиумите со рускиот колега Владимир Путин, кој е во официјална посета на Анкара, му „украде“ една од девојките кои застанаа покрај него, што медимуте го нарекоа вистински „Кодак момент“.

Турскиот лидер, додека се местеа за фотографирање, забележа декана неговата страна има наредено само мажи, а до Путин стојат три девојки.

Тогаш Ероган замоли една од учесничките на настанот да дојде на негова страна, најверојатно за да има „рамнотежа“ на фотографијата.

реклама

Свет

САД запленија иранска нафта на пат кон Венецуела

Read more

Фаучи: Не сум задоволен од развојот на ситуацијата, отворањето на училиштата може да има катастрофални последици

Read more

Пентагон формира работна група за анализа на појави на НЛО

Read more

Лукашенко: Жив сум и не сум избегал од Белорусија

Read more

Нови видеа

play_arrow

Чак Норис му се закани на Лукашенко

Read more
play_arrow

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Read more
play_arrow

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Read more
play_arrow

Разумни трансфери: Барселона

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Read more
play_arrow

Пронајдена карстна дупка каде терористите на ИСИС фрлале тела

Read more
play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Read more
play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more
play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Read more
play_arrow

Зошто смртоносни вируси преминуваат од животни на луѓе?

Read more
play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more