Ергономски експерт советува: Како треба да изгледа вашето работно биро

Ниту едно биро на светот не е направено за вас и вашите потреби, туку според некои универзални стандарди кои се најблиску до задоволување на сечии потреби. Поради тоа, ергономскиот експерт Џон Синкај од болницата за Специјална хирургија ќе ви објасни како треба да изгледа идеалната поставеност на вашето биро, за да го приспособите според вашите потреби.

Столчето, мониторот, тастатурата и сите останати елементи на и околу бирото се оние кои треба да се прилагодат на вашите потреби, а не обратно. Со овие совети на Џон Синкај ќе го подобрите вашиот став на телото, но и продуктивноста на работното место.

реклама

Живот

Кои се топ 10 најпосетувани градови во светот?

Read more

Истражување: Децата кои имале строги родители тешко се снаоѓаат во љубовните врски

Read more

Дали знаете колку хартија треба да се рециклира за да се спаси едно дрво?

Read more

Не може да ги надмудрите луѓето родени во овие 3 хороскопски знаци

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како да направите анкета на Twitter?

Read more
play_arrow

Што точно се случува во телото додека се топат маснотиите?

Read more
play_arrow
коали

Спасените коали се враќаат во австралиската дивина

Read more
play_arrow

10 најглупави трансфери на деценијата

Read more
play_arrow

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Read more
play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more
play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more
play_arrow

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more