Ерик Кантона: Јас сум новиот тренер на Манчестер Јунајтед

„Здраво, пријатели. Сакам да ви соопштам ексклузивна вест. Јас сум новиот менаџер на Манчестер Јунајтед“, вели Ерик Кантона во видео објавено на Instagram.

Иако на Олд Трафорд мина само четири и пол сезони и тоа без некаков европски успех, 55-годишниот Кантона стана великан на Манчестер Јунајтед и  еден од омилените играчи во историјата на клубот.

Кантона во текот на фудбалската кариера беше склон кон шегување, а тоа го усоврши по пензионирањето така што на ова треба да гледаме како најновиот во низата негови пренкови.

Илјадници навивачи на Јунајтед одушевено реагираа на објавата изразувајќи надеж дека Ерик ќе биде новиот тренер на Јунајтед.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Eric Cantona (@ericcantona)

реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Фудбал

Пелистер во топ 10 најлоши во Европа сезонава

Read more

Занети: Меси никогаш не беше блиску до Интер

Read more

Дали Северна Кореја навистина тврди дека има освоено Мундијал?

Read more

Почина легендата на ФК Партизан, Момчило Вукотиќ

Read more
 

Спорт

Пелистер во топ 10 најлоши во Европа сезонава

Читај повеќе

Занети: Меси никогаш не беше блиску до Интер

Читај повеќе

Емил Павлов: Сонот ми е за две години да ја освојам титулата светски првак

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс подобри од Лејкерс во дербито, Голден Стејт го разби Феникс

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали Северна Кореја навистина тврди дека има освоено Мундијал?

Читај повеќе

Почина легендата на ФК Партизан, Момчило Вукотиќ

Читај повеќе

Поранешна УФЦ шампионка претепана од ММА борач, гола избегала од хотелска соба

Читај повеќе
  • play_arrow

Мемфис запиша највисока победа во историјата на НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

Спектакл на Олд Трафорд: Триумф на „Црвените ѓаволи“ во режија на Роналдо

Читај повеќе