Ериксен и Шмајхел нудат получасовен онлајн тренинг

Данските репрезентативци за двајца среќен добитници ќе организираат онлјан тренинг кој ќе го водат лично тие.

Кристијан Ериксен и Каспер Шмајхел ја прифатија понудата од данската непрофитабилна организација Fodboldfonden и се нафатија да одржат онлајн тренинг сесија во која освен тренинг вежби, меѓудруго и ќе ги откријат своите тајни техники вклучувајќи ги и оние за изведување на слободен удар на Ериксен и голманските маневри на Шмајхел.

Тренингот ќе трае 30 минути, а ќе вклучува и разговор со фудбалерите. Но, сето тоа нема да биде бесплатено. Всушност, во зделката е вклучена и аукциската куќа Брун Расмусен од Копенхаген која ќе го организира наддавањето, а парите потоа ќе бидат распределени во добротворни цели за данските деца на кои им е потребна помош. Пријавувањето на заинтересираните учесници трае до 2 јуни, а секој што сака да се пријави треба да се регистрира на веб-страницата и да ја даде својата парична понуда. Највисоката понуда ќе биде победничка.

Покрај фудбалерите на Интер и Лестер, во аукцијата се вклучени и Мартин Брејтвејт од Барселона, Ромелу Лукаку од Интер, Томас Дилејни и Џејдон Санчо од Борусија (Д), Јаник Вестергорд и Пјер-Емил Хејбјерг од Саутемптон, Виктор Фишер од Копенхаген, Роберт Сков од Хофенхајм, Андреас Корнелиус од Парма кои на аукцијата ги ставија своите дресови.

реклама

Тешки последици кои пациентите со COVID-19 ги чувствуваат месеци по оздравувањето

Read more

Охрабрувачки бројки на заразени од COVID-19 по „црната рекордна недела“

Read more

Што се случува кога по втор пат ќе се заразиме со коронавирусот?

Read more

Наја Ривера официјално прогласена за мртва, се исклучува можноста за убиство или самоубиство

Read more

Фудбал

Мурињо: Скандалозна одлука за укинување на суспензијата на Сити

Read more

Пирло седнува на клупата на вториот тим на Јуве

Read more

Пиоли го брани Ибра: Тој е победник, нормално е да реагира така

Read more

Со титула или без, Кике Сетјен останува во Барса

Read more

Спорт

Мурињо: Скандалозна одлука за укинување на суспензијата на Сити

Читај повеќе

Пирло седнува на клупата на вториот тим на Јуве

Читај повеќе

Пиоли го брани Ибра: Тој е победник, нормално е да реагира така

Читај повеќе

Со титула или без, Кике Сетјен останува во Барса

Читај повеќе

На Столе не му беше денот, прими гол од 35 метри

Читај повеќе
  • play_arrow

Солскјер за голот во 90+6: И ние сме победувале така, таков е фудбалот

Читај повеќе
  • filter

На Гарет Бејл навистина му е досадно во Реал

Читај повеќе

Хјустон, имаме проблем: По Вестбрук, и Харден заразен со COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Интер се искачи на второто место во Серија А

Читај повеќе