Ериксен од болница: Не се предавам, сакам да разберам што ми се случи

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен упати порака до јавноста од болница.

Срцето на Ериксен запре во 43. минута од натпреварот од првото коло на Европското првенство помеѓу Данска и Финска.

Данецот благодарение на капитенот Симон Кјер и лекарите успеа да се избори за живот на теренот, а потоа беше пренесен во болница во Копенхаген, каде беше целосно стабилизиран.

Кристијан испрати порака од болница.

„Ви благодарам на сите, не се предавам. Сега се чувствувам подобро и сакам да разберам што ми се случи. Уште еднаш ви благодарам на сите за сè што направивте за мене“, порача Ериксен.

реклама

Астероидот што ги сотре диносаурусите бил видлив една година пред да ја удри Земјата

Read more

Климатските промени ќе предизвикуваат уште поекстремни временски услови

Read more

Нови КОВИД правила за влез во Германија

Read more

Совети за возачи: Кога е време за нов акумулатор?

Read more

Фудбал

Загинаа млад фудбалер на Ајакс и брат му

Read more

Шкендија ја прекина соработката со тренерот Ѓока

Read more

Седлоски по елиминацијата од Санта Клара: Задоволен сум од реваншот

Read more

Кристијан Ериксен се враќа во Интер на прегледи

Read more
 

Спорт

Ѓоковиќ пред ЛОИ: Кога станува збор за Србија, јас тука пресекувам и не се свртувам назад

Читај повеќе

Илејн Томпсон-Хера собори олимписки рекорд стар 33 години

Читај повеќе

Австралиец падна од жештина двапати за време на трката, но сепак ја заврши

Читај повеќе

Загинаа млад фудбалер на Ајакс и брат му

Читај повеќе

Ѓоковиќ не научи да губи - гневно го фрли рекетот на трибини

Читај повеќе

Олимпиецот Георгиевски ќе добие 2,6 милиони денари од Владата и Агенцијата за спорт

Читај повеќе

Ѓоковиќ: Се чувствувам ужасно

Читај повеќе

Шкендија ја прекина соработката со тренерот Ѓока

Читај повеќе
  • play_arrow

Ѓоковиќ остана без олимписко злато, изгуби од Зверев

Читај повеќе