Ериксен првпат на тренинг со Интер по срцевиот удар

Данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен денеска присуствуваше на тренингот на италијанскиот шампион Интер првпат откако доживеа срцев удар за време на ЕУРО2020.

Италијанскиот клуб на својот официјален сајт објави дека Ериксен се наоѓа во „одлична психофизичка форма“.

URL

Ериксен на 12 јуни доживеа срцев удар за време на натпреварот против Финска во рамки на групната фаза на Европското првенство и неколку денови подоцна лекарите во болница во Копенхаген му вградија кардиовертер дефибрилатор што помага во работата на неговото срце.

URL

На фудбалери со вграден таков апарат им е забранет настап во италијанската Серија А, а сè уште е неизвесно дали  29-годишниот Ериксен воопшто ќе може да ја продолжи кариерата.

URL

– Тој сега се придржува кон програмата за рехабилитација што ја предложија данските лекари во Копенхаген. Медицинскиот тим на Интер ќе биде информиран во текот на целиот процес, соопшти италијанскиот шампион.

реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more
Седум славни личности кои имале тежок почеток

Седум славни личности кои имале тежок почеток

Read more
Јадете помалку сол за да се чувствувате подобро

Јадете помалку сол за да се чувствувате подобро

Read more
Секси муабети: Како да бидете „безобразни во кревет“?

Секси муабети: Како да бидете „безобразни во кревет“?

Read more

Фудбал

Жоао Феликс доби два жолти картони за 10 секунди

Read more

Ајакс со неверојатни 9:0 израмни рекорд стар 40 години

Read more

Милан го тужи Лацио за расистичко скандирање на навивачите

Read more

Ексклузива на Mundo Deportivo: Барса радикално ги менува дресовите

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Жоао Феликс доби два жолти картони за 10 секунди

Читај повеќе
  • play_arrow

Ајакс со неверојатни 9:0 израмни рекорд стар 40 години

Читај повеќе

Милан го тужи Лацио за расистичко скандирање на навивачите

Читај повеќе
  • filter

Ексклузива на Mundo Deportivo: Барса радикално ги менува дресовите

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ е подготвен за ММА

Читај повеќе

L'Equipe откри неверојатни детали од договорот на Меси со ПСЖ

Читај повеќе

Адетокунбо се сретна со претседателката на Грција: И да не добиевме грчки пасоши, повторно тука ќе се враќавме

Читај повеќе

Холанд се смеел и се правел важен кога играч на Гибралтар му понудил размена на дрес

Читај повеќе

Нагелсман: Левандовски би бил одличен во НФЛ

Читај повеќе