Еротски соништа - што значат тие?

Еротските соништа говорат многу за вас, но и за вашата врска.

Кога станува збор за соништата, знаеме дека нив не можеме да ги контролираме или избираме. Тие во себе носат скриена порака, а кога се во прашање еротските соништа, има неколку работи кои треба да ги знаете.

Доколку преку ден размислувате за секс, тоа ќе ви се проектира во соништата. Преку нив имаме увид во нашата фантазија, но и во врската во која сме.

Доколку сонувате некој кој сте го сретнале во текот на денот, тоа значи дека сте оствариле интимна врска преку поглед.

Не грижете се доколку сонувате друг маж освен вашиот партнер, пишува Daily Star. Доколку тоа се случува често, запрашајте се што ви недостасува во сексуалниот живот.

Се чувствувате загрижено доколку го сонувате вашиот колега или претпоставен? Овие еротски соништа значат дека имате потреба од поддршка за некој проект на работа.

Еротските соништа со некој кој го мразите, не треба да ве изненадат. Ги проектирате силните емоции во сонот. Потрудете се да се ослободите од непотребните емоции како што се омраза или нетрпение.

реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Пет розови фламинга во посета на Преспанското Езеро

Read more

Приведен малолетникот кој потпалуваше шума на Tik-Tok

Read more

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Read more

Љубов и секс

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Не е до оргазмот: Зошто сексот нѐ прави среќни?

Read more

Колку калории се трошат за време на сексот?

Read more

Магазин

  • play_arrow

Чак Норис му се закани на Лукашенко

Читај повеќе

Брз ручек за цело семејство: Кременадли со кашкавал

Читај повеќе
  • filter

Пет розови фламинга во посета на Преспанското Езеро

Читај повеќе
  • filter

Што кажува вашиот фрижидер за вас?

Читај повеќе

Истражување: Ниту карантин во текот на пандемија не спречува неверство

Читај повеќе
  • play_arrow

Anthenea, првиот пловен луксузен еко-хотел на соларна енергија

Читај повеќе
  • play_arrow

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Читај повеќе
  • play_arrow

Хормонски дисбаланс кај жените: Како да го решите на природен начин?

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Читај повеќе