РФМ КУП НА МАКЕДОНИЈА 2021/22

Еурофарм Пелистер и Вардар 1961 очекувано во ракометното куп финале

Ракометарите на битолски Еурофарм Пелистер и скопски Вардар 1961 ја оправдаа фаворитската улога во полуфиналните пресметки на завршниот турнир во Купот на Македонија што се одржа во Кавадарци и ќе играат за трофејот во неделното финале.

Еурофарм Пелистер не дозволи изненадување и со 26:21 (16:9) го совлада Бутел во полуфиналето.

Пласман во финалето обезбеди и бранителот на трофејот Вардар со триумф над Еурофарм Пелистер 2 со 28:24.

На програмата денеска се двете полуфинални пресметки во женскиот ракометен куп меѓу Куманово - Металург (14 часот) и Ѓорче Петров - Чаир (17 часот).

Машкото финале ќе се игра в недела со почеток во 19:30 часот, а претходно од 17 часот е натпреварот за трофејот во женска конкуренција.

Тагови
реклама

Каков телефон користи Бил Гејтс?

Read more

Mercedes го претстави идниот ривал на Porsche Taycan

Read more

Русите го „издадоа“ Путин?

Read more

Голем неделен љубовен хороскоп: На кого ќе му се врати старата љубов?

Read more

Ракомет

Божо Анѓелиќ е ново засилување на Вардар 1961

Read more

Еурофарм Пелистер и Вардар 1961 очекувано во ракометното куп финале

Read more

Ракометарките добија тешка група на домашното ЕУРО

Read more

Скопје домаќин на Светското ракометно првенство за јуниорки

Read more
 

Спорт

Тројца македонски планинари го искачија врвот Брајтхорн Цермат на швајцарските Алпи

Читај повеќе

Милевски: Се надевам на многу позитивни работи во периодот што ни следува

Читај повеќе

Малдини го предизвика Интер: Милан прв ќе стигне до втора ѕвезда

Читај повеќе

Милевски го објави списокот со фудбалери за јунските натпревари од Лигата на нации

Читај повеќе

Леао е МВП на сезоната во Серија А

Читај повеќе

Ибрахимовиќ: Ова е за Рајола. Ќе ми кажеше да играм уште 10 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Вориорс го преживеаја лудото шоу на Дончиќ - една победа ги дели од финалето

Читај повеќе

ПСЖ сака да се ослободи од Нејмар, но кој би го платил?

Читај повеќе
  • play_arrow

Гвардиола: Се јавив во Реал и ми дадоа добар совет

Читај повеќе