ЕХФ ЕВРОПСКА ЛИГА 2021/22

Еурофарм Пелистер од вториот барабан ја чека жрепката за Европската лига

Ракометарите на битолски Еурофарм Пелистер од вториот квалитативен барабан ќе ја очекуваат утрешната жрепка за групната фаза од новата сезона во Европската лига.

Македонскиот претставник се најде во вториот барабан заедно со Савехоф, Винтертур и Чеховские Медвједи и тоа се единствените екипи против кои не може да се сретне во групната фаза.

Жрепката за извлекувањето на групите е в четврток, а првото коло е на програмата на 19 октомври.

Барабан 1:
Магдебург (Германија)
Нант (Франција)
Бидасоа (Шпанија)
Татабања (Унгарија)

Барабан 2:
Севехоф (Шведска)
Еурофарм Пелистер (Македонија)
Пфади Винтертур (Швајцарија)
Чеховские медвједи (Русија)

Барабан 3:
Горење (Словенија)
АЕК (Грција)
Татран (Словачка)
Кокс (Финска)

Барабан 4:
Фуксе (Германија)
ПАУК (Франција)
Лемго (Германија)
Спортинг (Португалија)

Барабан 5:
Ним (Франција)
Висла (Полска)
ГОГ (Данска)
Бенфика (Португалија)

Барабан 6:
Нексе (Хрватска)
Логроњо (Шпанија)
Кадетен (Швајцарија)
Феникс (Франција)

реклама

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Ракомет

Извлечени паровите за елиминациското коло од Купот на Македонија

Read more

Лазаров го објави поширокиот список за ЕУРО

Read more

Македонија наредната сезона нема да има тим во Лигата на шампиони на ЕХФ

Read more

Вечерва во Скандинавија почнува женскиот Мундијал

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Македонија ЃП бара оставки во Судиската организација

Читај повеќе
  • play_arrow

Ајнтрахт го декласира Баерн – пукна петарда во мрежата на Нојер

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува во Евертон?

Читај повеќе

Анчелоти: Не ми требаат пари, не би заминал во Саудиска Арабија за 500 милиони евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Fun with Flags со Фримпонг од Леверкузен

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се менува рамнотежата на моќ во светскиот фудбал?

Читај повеќе
  • play_arrow

Неверојатна партија на Леброн Џејмс за финалето на НБА Купот

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите десни крила во фудбалот во 21 век

Читај повеќе

Македонија У-19 ги доби противниците за пласман на ЕП

Читај повеќе