ЕХФ ЕВРОПСКА ЛИГА 2020/21

Еурофарм Пелистер убедливо поразен од Магдебург

Ракометарите на Еурофарм Пелистер со 24:32 го загубија првиот натпревар од Магдебург во осмина-финалето од Европската ракометна лига.

Битолчани, синоќа на свој терен, без поддршка од публика и со преголем респект кон бундеслигашот, доживеаја висок и убедлив пораз кој беше навестен од самиот почеток на средбата кога гостите поведоа со 4:0 и на крајот славеа со осум голови разлика, што е недостижна предност во пресрет на реваншот кој ќе се игра следниот вторник во Германија.

Ракометните професионалци од Битола честитаа за победата на гостите од Магдебург и посебно на најефикасниот играч на средбата Магнусон кој постигна 10 голови.

Кај Еурофарм Пелистер се истакна Мандалиниќ со 6 гола, 5 постигна Граџан, а по 3 запишаа Мараш и Периќ.

реклама

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Ракомет

Извлечени паровите за елиминациското коло од Купот на Македонија

Read more

Лазаров го објави поширокиот список за ЕУРО

Read more

Македонија наредната сезона нема да има тим во Лигата на шампиони на ЕХФ

Read more

Вечерва во Скандинавија почнува женскиот Мундијал

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Македонија ЃП бара оставки во Судиската организација

Читај повеќе
  • play_arrow

Ајнтрахт го декласира Баерн – пукна петарда во мрежата на Нојер

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува во Евертон?

Читај повеќе

Анчелоти: Не ми требаат пари, не би заминал во Саудиска Арабија за 500 милиони евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Fun with Flags со Фримпонг од Леверкузен

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се менува рамнотежата на моќ во светскиот фудбал?

Читај повеќе
  • play_arrow

Неверојатна партија на Леброн Џејмс за финалето на НБА Купот

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите десни крила во фудбалот во 21 век

Читај повеќе

Македонија У-19 ги доби противниците за пласман на ЕП

Читај повеќе