Eвакуирана Ајфеловата кула по закана со бомба

Кајгана/МИА
/ 23.09.2020 / 15:06

Ајфеловата кула во Париз е евакуирана откако е добиено закана за поставена бомба, наведоа од управата на кулата и полицијата, пренесе ДПА.

Полицијата за ДПА потврди дека е примена закана за поставена бомба и дека се спроведува операција во областа.

Раководството на Ајфеловата кула соопшти дека е извршена евакуација на кулата, една од најпознатите туристички атракции во француската престолнина. 

Пред пандемијата, околу 25.000 туристи дневно ја посетуваа Ајфеловата кула, изградена пред 131 година.

Remote video URL
реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Свет

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Read more

Обама: Трамп не може ни себеси да се заштити од коронавирусот

Read more

Родова (не)еднаквост: Само 47% од жените во светот имаат платена работа

Read more

Војниците во Нагорно-Карабах: Ќе останеме на фронтот додека не победиме

Read more

Вести

Премиерот не гледа причина да поднесе оставка доколку има бугарско вето

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Нови 640 случаи, 12 починати и 143 оздравени

Читај повеќе

Заев: Подобар договор со Бугарија не можеме да постигнеме

Читај повеќе
  • play_arrow

Обама: Трамп не може ни себеси да се заштити од коронавирусот

Читај повеќе

Заев: Нашиот пат кон ЕУ нема алтернатива

Читај повеќе

Родова (не)еднаквост: Само 47% од жените во светот имаат платена работа

Читај повеќе

Зимското сметање на времето почнува ноќта меѓу 24 и 25 октомври

Читај повеќе

Три медицински сестри од ГАК позитивни на COVID-19, а доктор и директорката се во самоизолација

Читај повеќе