Facebook направи апликација која е наменета само за парови

Компанијата Facebook креираше нова апликација која е дизајнирана само за парови.

Апликацијата е наречена Tuned и е дизајнирана од страна на New Product Experimentation.

Оваа апликација ги поттикнува паровите меѓусебно да го споделуваат своето расположение, да разменуваат музика и да креираат дигитален scrapbook. Од Facebook велат дека оваа апликација претставува приватен простор за оние коишто се во љубовна врска.

Tuned е поврзана со апликацијата Spotify за да се споделува музика, а паровите да можат да разменуваат фотографии, пораки, гласовни пораки, а на располагање имаат и стикери и различни опции за искажување емоции.

Апликацијата е бесплатна и оние коишто сакаат да ја користат мора да имаат профил на Facebook, но и да ги почитуваат правилата на оваа социјална мрежа. Тоа значи дека нивните податоци можат да се користат за таргетирање реклами.

Апликацијата не е многу различна во однос на останатите социјални мрежи на кои луѓето директно комуницираат едни со други.

Засега Tuned е достапна само за уредите со оперативниот систем iOS, пишува The Verge.

реклама

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Read more

Новите заразени со COVID-19 во Скопје се од Гази Баба, Бутел, Чаир, Сарај, Карпош 1 и од Аеродром

Read more

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Read more

Во најдлабокиот рудник во светот заразени 164 рудари со коронавирус

Read more

Софтвер

Водич за почетници - како да користите Twitter?

Read more

Како да го користите стикерот за поддршка на мали бизниси на Instagram?

Read more

Десктоп верзијата на WhatsApp ќе нуди видеоповик за 50 луѓе

Read more

Како да користите Spotify?

Read more

Гик

  • play_arrow

Видеоиграта Valorant пристигнува на 2 јуни

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Читај повеќе
  • filter

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Читај повеќе

Кибер-окото функционира исто како човечкото око

Читај повеќе
  • play_arrow

Научници снимија раѓање на ѕвезден систем

Читај повеќе

Прво лансирање на ракета со човечки екипаж од територијата на САД по 9 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Поглед во новиот лаптоп Surface Book 3

Читај повеќе

Апдејтот Euro 2020 за PES ќе стигне во јуни

Читај повеќе

Netflix го подобри квалитетот на стримување во неколку земји

Читај повеќе