Facebook потрошил 22 милиони долари за безбедноста на Закерберг

Минатата година Facebook потрошил 22 милиони долари за безбедноста на Марк Закерберг, пренесува CNN.

Закерберг, како и многу други богати извршни директори, добива плата од 1 долар годишно. Минатата година тој не примил ниту бонуси ниту награди за акциите.

Меѓутоа, поради зголемените трошоци за безбедноста на основачот на Facebook и неговото семејство, вкупната исплата изнесува 22,6 милиони долари и е за 9,1 милион долари поголема од претходната година.

Закерберг потрошил и 2,6 милиони долари на трошоци за приватниот авион, за што од компанијата велат дека е исто така дел од неговото обезбедување.

Од Facebook велат дека цената е зголемена делумно како резултат од специфични закани кон Закерберг, со оглед на тоа што Facebook во последно време се соочува со низа скандали кога станува збор за приватноста на корисниците на оваа социјална мрежа.

реклама

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Олимпијакос, Динамо и Ференцварош ќе играат во ЛШ

Read more

Искандер - смртоносниот ѕвер: Со ова убиствено оружје Ерменија му се заканува на Азербејџан

Read more

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more

Интернет

Блокиран Twitter профилот на унгарската Влада

Read more

Како да снимате подолги видеа на Instagram Reels?

Read more

Хакерски DDoS напади од Кина, Виетнам и Русија врз унгарските финансиски институции

Read more

Многу критики за новиот дизајн на Facebook - дали ви се допаѓа?

Read more

Гик

  • play_arrow
  • filter

Xiaomi ја претстави серијата Mi 10T: Смартфони со одлична батерија и врвни перформанси

Читај повеќе

Искандер - смртоносниот ѕвер: Со ова убиствено оружје Ерменија му се заканува на Азербејџан

Читај повеќе
  • filter

Што сè ново ќе претстави Google вечерва, освен Pixel 5?

Читај повеќе

Блокиран Twitter профилот на унгарската Влада

Читај повеќе

Под површината на Марс се откриени солени езера

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата видеоигра „Assassin’s Creed Valhalla“

Читај повеќе

Тоалет вреден 23 милиони долари летна во вселената

Читај повеќе

Ова се просечните цени на телефони и најпопуларните производители

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да снимате подолги видеа на Instagram Reels?

Читај повеќе