Серија А 2020/21

Фановите бурно реагираат: Кога победува Јуве ставате фотки со Роналдо, кога губи - со Пирло

Александра Спасеска
/ 18.01.2021 / 13:14

Вчерашниот дебакл на Јувентус, кога беше поразен од Интер со 2:0, нема да го поттикне тренерот Андреа Пирло да се повлече од функцијата, ниту пак да ја преземе вината целосно на себе.

Пирло се бранеше дека „Тренерот е секогаш виновен кога се губи, но играчите не ме слушаа“.

URL

Навивачите на „Старата дама“ пак, покрај тоа што се фрустрирани од сѐ поголемата недостижност на титулата, исто така реагираа и на начинот на кој Јувентус се третира во медиумите.

Имено, меѓу многуте критики упатени кон Пирло, се најдоа и коментари за тоа дека кога Јуве победува, веста се илустрира со фотографија на Кристијано Роналдо, дури и ако тој не постигнал гол на натпреварот, а кога „Старата дама“ губи, лицето на поразот е Пирло.

URL
URL

Сепак, преовладуваат критики за тоа дека Пирло не се снаоѓа најдобро на клупата на „бјанконерите“, а некои дури правеа споредби и со неговиот претходник Маурицио Сари.

URL
URL
URL
URL
URL
реклама

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Петте најлоши пози во сексот

Read more

Фудбал

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Read more

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Read more

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Read more

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Read more
 

Спорт

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Читај повеќе

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Читај повеќе

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Читај повеќе

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Читај повеќе
  • play_arrow

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс потопен во Мемфис

Читај повеќе

Надал го откажа настапот на турнирот во Ротердам поради повреда

Читај повеќе

Баји: Помеѓу Меси и Роналдо би го избрал Рамос

Читај повеќе