Фановите го избраа најомразениот лик од ТВ-серии

Секоја серија има еден лик што повеќето гледачи го мразат. Понекогаш глумата е толку веродостојна што се претвора во реален живот.

Некои не ги сакаат поради начинот на кој зборуваат, други поради нивните одлуки, а трети поради нивното однесување кон протагонистите на приказната. Некои дури одат дотаму што им се закануваат на актерите поради нешто што нивните ликови го направиле во сериите.

Токму поради таквите работи порталот Ranker реши да спроведе анкета меѓу своите читатели за оние ликови кои ги сметаат за најомразени. Во анкетата беа дадени речиси 278 илјади гласови, а победата со повеќе од 11 илјади гласови ја освои Џофри Баратеон од Game of Thrones, кого го игра Џек Глисон.

На второ место со 10.136 гласови се најде Скајлер Вајт од On the Way Down.

На третото место е Ремзи Болтон, додека на четвртото место е Серсеи Ланистер, два лика од Game of Thrones.

Топ 5 најомразени ги затвора Гувернерот од The Walking Dead, негативецот од третата и четвртата сезона на постапокалиптичната серија.

Интересно е што на шестото место е Емили од Friends, поранешната сопруга на Рос која сакаше да го контролира откако тој на свадбата го кажа името на Рејчел наместо нејзиното.

реклама

Русите нападнаа со тенкови стари 70 години, резултатот – катастрофа

Read more

Пронајдена најголемата змија во светот

Read more

Најбогатиот фудбалер во светот итно е хоспитализиран

Read more

Масивен сателит денеска неконтролирано паѓа на Земјата, ќе профучи близу Македонија

Read more

Филм & ТВ

Оскаровецот Мендес ќе режира четири филма за „Битлси“

Read more

Кевин Бејкон по 25 години брак открил дека сопругата Кира му е всушност братучетка

Read more

Поради филм кој моментално е хит, песна од 2004 година го освојува интернетот

Read more

Кои се најгледани филмови и серии на HBO во моментов?

Read more
 

Сцена

Оскаровецот Мендес ќе режира четири филма за „Битлси“

Читај повеќе

Кевин Бејкон по 25 години брак открил дека сопругата Кира му е всушност братучетка

Читај повеќе
  • play_arrow

Поради филм кој моментално е хит, песна од 2004 година го освојува интернетот

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се најгледани филмови и серии на HBO во моментов?

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум БАФТА награди за Oppenheimer, Barbie извиси

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix ги одушеви фановите на Bridgerton со сцена од третата сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали Netflix откри премногу за филмот во трејлерот за Damsel?

Читај повеќе
  • play_arrow

Супербоул 2024 стана втор најгледан пренос од стапнувањето на Месечината

Читај повеќе