Фановите го избраа најомразениот лик од ТВ-серии

Секоја серија има еден лик што повеќето гледачи го мразат. Понекогаш глумата е толку веродостојна што се претвора во реален живот.

Некои не ги сакаат поради начинот на кој зборуваат, други поради нивните одлуки, а трети поради нивното однесување кон протагонистите на приказната. Некои дури одат дотаму што им се закануваат на актерите поради нешто што нивните ликови го направиле во сериите.

Токму поради таквите работи порталот Ranker реши да спроведе анкета меѓу своите читатели за оние ликови кои ги сметаат за најомразени. Во анкетата беа дадени речиси 278 илјади гласови, а победата со повеќе од 11 илјади гласови ја освои Џофри Баратеон од Game of Thrones, кого го игра Џек Глисон.

На второ место со 10.136 гласови се најде Скајлер Вајт од On the Way Down.

На третото место е Ремзи Болтон, додека на четвртото место е Серсеи Ланистер, два лика од Game of Thrones.

Топ 5 најомразени ги затвора Гувернерот од The Walking Dead, негативецот од третата и четвртата сезона на постапокалиптичната серија.

Интересно е што на шестото место е Емили од Friends, поранешната сопруга на Рос која сакаше да го контролира откако тој на свадбата го кажа името на Рејчел наместо нејзиното.

реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Филм & ТВ

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Read more

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Read more

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Read more

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Read more
 

Сцена

  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа денес детективот Мозер од Kommissar Rex?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Читај повеќе

Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Читај повеќе