Фановите на Rotten Tomatoes ги избраа најдобрите филмови во последните 25 години

По повод 25-годишнината, порталот за оценување филмови Rotten Tomatoes спроведе анкета во која посетителите на сајтот ги избраа најдобрите филмови во последните 25 години.

Резултатите од истражувањето покажуваат дека фановите најмногу ги привлекуваат големите блокбастери, а на листата се најдоа и некои филмови со суперхерои.

Еве кои филмови ги зазедоа првите десет места на рангирањето.

1. The Dark Knight
Remote video URL
2. Interstellar
Remote video URL
3. Inception
Remote video URL
4. The Lord of the Rings: The Return of the King
Remote video URL
5. Avengers: Endgame
Remote video URL
6. The Matrix
Remote video URL
7. The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Remote video URL
8. Parasite
Remote video URL
9. Everything Everywhere All at Once
Remote video URL
10. The Lord of the Rings: The Two Towers
Remote video URL
реклама

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Филм & ТВ

Психолошкиот трилер со Џулија Робертс и Итан Хок пристигна на Netflix

Read more

Дали ќе добиеме филм и за Кен?

Read more

Габриела Спаниќ изгледа непрепознатливо по бројните козметички зафати

Read more

Netlix ја најави втората сезона на реалното шоу Squid Game

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Психолошкиот трилер со Џулија Робертс и Итан Хок пристигна на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали ќе добиеме филм и за Кен?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Габриела Спаниќ изгледа непрепознатливо по бројните козметички зафати

Читај повеќе
  • play_arrow

Netlix ја најави втората сезона на реалното шоу Squid Game

Читај повеќе

Раперот Пи Диди е обвинет за групно силување на 17-годишна тинејџерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Николас Кејџ се збогува со филмската кариера: Кажав сè што имав да кажам

Читај повеќе

Анџелина Џоли повторно ќе биде Maleficent

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се најдобрите филмови и серии за 2023 година според IMDb?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со Fast X

Читај повеќе