Фановите отворија петиција за Дени Девито да биде новиот Вулверин

Досега ликот на Вулверин на филмското платно го глумеше Хју Џекмен, кој стана синоним за улогата и неизоставен дел од франшизата за популарните X-Men. Но, тој официјално се пензионираше од улогата во 2017 година, а сега фановите имаат невообичаен избор за негов наследник.

Некој досетлив фан на X-Men реши да направи петиција за Дени Девито да биде новиот Вулверин, а до овој момент преку 22.000 луѓе ставија потпис на ваквото барање.

„Само еден може да го преземе тронот од Хју Џекмен. Веруваме дека ако Вулверин треба повторно да се појави во филмскиот универзум на Marvel, единствениот човек кој е способен да ја одглуми улогата е Дени Девито“, напиша корисникот потпишан како Ring Arius во петицијата.

Студиото 20th Century Fox досега ги имаше правата за екранизирање на ликовите од X-Men, но од оваа година Disney ја откупи оваа компанијата и има намера да го вметне ликот на Вулверин во филмовите од нивниот филмски универзум.

„Неговото ниво на себеомраза и непотребна агресивност кон другите потсетува на Вулверин. Двајцата пијат како риба извадена од вода и пушат повеќе од Фидел Кастро. Дени Девито Е Вулверин“, напиша еден од потписниците на петицијата.

Засега не постои потврда дека Вулверин ќе се појави во новите филмови од франшизата на Marvel, но фановите и медиумите веќе шпекулираат дека популарниот Логан ќе се врати од „пензија“.

реклама

90 проценти од новозаболените во Скопје потекнуваат од 15 фамилии

Read more

Мухамед Зекири со сопругата и ќерката се хоспитализирани со COVID-19

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Над 110 нови случаи на COVID-19, најмногу во еден ден досега

Read more

Филм & ТВ

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Read more

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Read more

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Read more

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Read more

Сцена

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Читај повеќе
  • play_arrow

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто обожаваме да гледаме серии и филмови за криминалци?

Читај повеќе
  • play_arrow

Астронаутите на SpaceX слушале „AC/DC“ и „Black Sabbath“ при лансирањето

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за италијанската хорор серија „Curon“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Клинт Иствуд го прослави 90. роденден

Читај повеќе