Фановите веќе имаат фаворит: Ла Зара ќе ѝ донесе победа на Франција на Евровизија

Канадско-француската пејачка со уметничко име Ла Зара некои корисници на социјалните мрежи веќе ја прогласија за фаворит на Евровизија.

Франција на Евровизија 2023 во Ливерпул ќе ја претставува пејачката под уметничкото име Ла Зара со песната „Évidemment“. Таа е и коавтор на песната која моментално го држи 11-тото место во обложувалниците. На социјалните мрежи сѐ посилно се шират реакциите на ентузијастичките корисници. Многумина веќе ја прогласија за фаворит на изборот, па дури и за победничка, а песната ја сметаат за најубава што ја слушнале годинава.

Remote video URL

Ла Зара (La Zarra), родена како Фатима Захра Хафди, е француско-канадска пејачка. Таа е родена во Монтреал од марокански родители и е голем евровизиски фан. Како дете честопати заедно со нејзината мајка ја пеела победничката песна „L'Oiseau et l'Enfant“ од Евровизија 1977 во Лондон.

Remote video URL

Таа е целосно самоук, но многу брзо почнала да пишува песни инспирирани од нејзините искуства, исповеди и други длабоки емоции. Нејзините обожаватели истакнуваат дека нејзиниот специфичен глас ѝ овозможува преку музиката навистина да ѝ ги каже на публиката своите желби, надежи и разочарувања со единствен кредибилитет.

Оваа млада жена минатата година постигна голем успех со нејзината песна „Tu t’en iras“, која собра над 19 милиони прегледи на YouTube.

Remote video URL

Ла Зара ја опишува „Évidemment“ како „универзална љубовна песна“ и „химна што секој може да ја пее“. Нејзината песна, велат обожавателите, го носи слушателот на патување додека Ла Зара го открива изливот на отпорот што произлегува од пепелта на една бурна врска.

реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

Музика

Маж провалувал во вилата на Ријана, сакал да ја запроси

Read more

Џеј Ло позираше гола во реклама за моден бренд

Read more

Првпат по 35 години се продадоа повеќе грамофонски плочи од ЦД-а

Read more

Брано од Dubioza kolektiv демонстрира како звучат питите

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Кортни Кокс ги зачисти ѕвездите на Патеката на славните

Читај повеќе

Маж провалувал во вилата на Ријана, сакал да ја запроси

Читај повеќе
  • filter

Селена Гомес во венчаница на улиците на Њујорк

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за новиот филм на Џеки Чен

Читај повеќе

Џеј Ло позираше гола во реклама за моден бренд

Читај повеќе

The Simpsons враќаат озлогласен лик од првата сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Први снимки од снимањето на 6. сезона на The Crown

Читај повеќе
  • play_arrow

КАЈГАНА ПРЕПОРАКА: Зошто треба да ја гледате серијата You на Netflix?

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за The Night Agent

Читај повеќе