Фасцинантна снимка од 1.000 делфини при лов на риба

Низ минатото делфините еволуирале во ловци со неверојатна прецизност. На луѓето воопшто не им е лесно да ги фатат во лов, бидејќи обично патуваат многу далеку од бреговите за да најдат храна.

Но членови од тимот на Monterey Bay Aquarium успеаја да снимат околу 1.000 делфини во масовен лов.

реклама

Живот

Како никогаш да не бидете здодевен соговорник?

Read more

Anonymous се реактивираат, ќе ги разоткриваат злосторствата на полицијата

Read more

Почина славниот современ уметник Христо

Read more

Што вели науката за бебињата родени во јуни?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Тимот на „отпишаните“: 11 фудбалери кои се потценети во нивните татковини

Read more
play_arrow

Здрава опција: Како да направите пилешки прсти во рерна?

Read more
play_arrow

Креативни идеи за брз и вкусен појадок

Read more
play_arrow

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more
play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Read more
play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more
play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more
play_arrow

Анимација од идната историска мисија на НАСА и SpaceX

Read more
play_arrow

Вирален хит: Борба меѓу два алигатора во Јужна Каролина

Read more
play_arrow

Како да ја користите апликацијата Zynn?

Read more
play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more