Фасцинантни фотографии: Најпознатиот патувачки пар во нови авантури

Рускиот фотограф Мурад Осман и неговата сопруга Наталија Закарова на Instagram објавуваат нови фотографии од патувања, овој пат од посетата на Казахстан.

Тие се одушевени од убавините на оваа земја и уживаат во нови авантури кои ги споделуваат на социјалните мрежи, од нивна перспектива.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#Followmeto the magical universes of Qazaqstan with @natalyosmann.

A post shared by MURAD OSMANN (@muradosmann) on

реклама

Водич за гласање: Не може да гласа лице што не носи маска или одбива да ја извади за идентификација

Read more

Што се случува кога по втор пат ќе се заразиме со коронавирусот?

Read more

Spotify отсега достапен и во Република Северна Македонија

Read more

Кој е пасивен, а кој не може без секс: Хороскопските знаци во кревет

Read more

Живот

Пет навики кои ќе ви го сменат животот

Read more

Неверојатна трансформација: Американката која изгуби 60 килограми за 1 година

Read more

Кои се топ 10 најпосетувани градови во светот?

Read more

Истражување: Децата кои имале строги родители тешко се снаоѓаат во љубовните врски

Read more

Магазин

  • play_arrow

Рецепт на денот: Пица мафини

Читај повеќе

Знаци дека партнерот е несигурен во себе и незадоволен во врската

Читај повеќе
  • play_arrow

Диета со јајца: Дали може да ослабете 4,5 килограми за 7 дена?

Читај повеќе

Здрав пијалак со моркови и ананас за детокс на организмот

Читај повеќе
  • play_arrow

Девет рецепти за здрав и вкусен појадок

Читај повеќе

Кој е пасивен, а кој не може без секс: Хороскопските знаци во кревет

Читај повеќе

Johnnie Walker ќе се продава во „хартиена амбалажа“

Читај повеќе

Што се случува кога по втор пат ќе се заразиме со коронавирусот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога Роберт Ирвин беше каснат од змија на лицето

Читај повеќе