Фасцинантни фотографии: Најпознатиот патувачки пар во нови авантури

Рускиот фотограф Мурад Осман и неговата сопруга Наталија Закарова на Instagram објавуваат нови фотографии од патувања, овој пат од посетата на Казахстан.

Тие се одушевени од убавините на оваа земја и уживаат во нови авантури кои ги споделуваат на социјалните мрежи, од нивна перспектива.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#Followmeto the magical universes of Qazaqstan with @natalyosmann.

A post shared by MURAD OSMANN (@muradosmann) on

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Од другата страна на протестите: Моќни фотографии што мејнстрим медиумите не ги објавуваат

Read more

Русите сакаат да делат превоз во вселената со Американците

Read more

Живот

И ѕвездите протестираат против полициската бруталност и расизмот во САД

Read more

Air Serbia ќе лета од Белград за Скопје од 15 јуни

Read more

Абрамович купи имот во Израел вреден 65 милиони долари

Read more

Црн вторник: Што значат црните фотографии објавени на Instagram?

Read more

Магазин

  • filter

И ѕвездите протестираат против полициската бруталност и расизмот во САД

Читај повеќе

Идеја за појадок: Мафини со сирење и сушени домати

Читај повеќе

Археолози пронајдоа траги од канабис во древен храм во Израел

Читај повеќе
  • play_arrow

Влијанието на Шекспир врз англискиот јазик

Читај повеќе

Air Serbia ќе лета од Белград за Скопје од 15 јуни

Читај повеќе

Абрамович купи имот во Израел вреден 65 милиони долари

Читај повеќе

Црн вторник: Што значат црните фотографии објавени на Instagram?

Читај повеќе

Неколку причини зошто треба да јадете ф’стаци

Читај повеќе
  • filter

Дали би летувале во двокатен автобус?

Читај повеќе