Фатен струмичанец кој избегал од затвор каде требало да одлежи уште година за измама

Полицијата приведе бегалец од затвор во рамки на оперативна акција наречена „Жетва“.

Приведениот И.М.(48) од Струмица, бил баран со меѓународна потерница поради бегство од затвор за доиздржување на казна затвор во траење од една година, четири месеци и 15 дена.

Тој бил осуден поради сторено кривично дело измама.

И.М. ќе биде предаден на надлежната казнено поправна установа за доиздржување на казната, велат од полицијата.

реклама

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Read more

Бектеши објави кои маркети се затворени оти не ги намалиле цените

Read more

Полски свештеници правеле оргија со жиголо, му се слошило, не му помогнале веднаш

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Хроника

Осуденици од Идризово тврдат дека затворски полицајци ги уценуваат

Read more

46-годишна жена до смрт избодена во Кочани

Read more

Гевгеличанец осомничен за убиство на братот и снаата

Read more

Бебе тешко повредено во градинка во Скопје

Read more
 

Вести

Бектеши објави кои маркети се затворени оти не ги намалиле цените

Читај повеќе
  • play_arrow

Нацист од Втората светска војна доби овации од Зеленски и Трудо

Читај повеќе

Полски свештеници правеле оргија со жиголо, му се слошило, не му помогнале веднаш

Читај повеќе

Не сообраќаат возови на релација Скопје–Битола, изгореа 1.000 прага од пругата

Читај повеќе

Осуденици од Идризово тврдат дека затворски полицајци ги уценуваат

Читај повеќе

Нови цени на горивата од полноќ

Читај повеќе

Нов протест за случајот на Онкологија: Правда за жртвите мора да има

Читај повеќе

Отскочна даска #2: Дарија Јовановска избрана да чита на отворањето на Скопскиот поетски фестивал

Читај повеќе

46-годишна жена до смрт избодена во Кочани

Читај повеќе