Федерер откри зошто не бил поканет на свадбата на Надал

За фановите на тенисот беше шокантно тоа што Роџер Федерер не доби покана да присуствува на свадбата на Рафаел Надал, па Швајцарецот објасни зошто тоа се случило.

„Не бев поканет и не ни очекував да бидам. Тоа не е никаков проблем. Му честитав на денот на венчавката и не очекував да ми врати бидејќи знаев дека има попаметна работа. Како на пример да го прославува големиот ден. Кога ќе се видиме ќе го прашам како поминал. Ние знаеме да се дружиме надвор од теренот, но на свадба се канат најблиските. Затоа не му замерувам“, изјави Федерер.

Надал во саботата се ожени со својата долгогодишна девојка Франсиска Перељо. Меѓу гостите беа и тенисерите Давид Ферер, Карлос Моја, Марк Лопес, Фернандо Вердаско и Фелисијано Лопес.

Швајцарецот одамна е голем ривал со Надал, но честите пресметки ги спријателија па неретко двајцата се забележувани и вон теренот.

реклама

Украдени околу еден милион евра од приватна куќа во Скопје

Read more

Еден убиен, тројца повредени во пресметка во скопско Батинци

Read more

Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Read more

5 јули 1946 светот првпат се запознал со бикини

Read more

Тенис

Ролан Гарос ќе прима по 20.000 гледачи на ден

Read more

Новак Ѓоковиќ повеќе нема коронавирус

Read more

Зверев наместо во изолација снимен како се забавува во Монте Карло

Read more

И Иванишевиќ позитивен на коронавирусот

Read more

Спорт

Лејкерс и Никс се опции за Лилард

Читај повеќе
  • play_arrow

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Читај повеќе

Буфон го собори рекордот на Малдини во Серија А

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Баерн по 20-ти пат шампион, двојна радост за Левандовски

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Читај повеќе

Де Роси ќе биде тренер на Фиорентина

Читај повеќе

Корона криза во Реал Мадрид: Нема бонуси за освоени трофеи

Читај повеќе

ФИФА планира да ги замени судиите со роботи на СП во Катар

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Дали дресот на Мексико од 90-тите е најдобриот на сите времиња?

Читај повеќе