Федерер размислува да се повлече од Ролан Гарос

Швајцарецот Роџер Федерер изјави дека може да се повлече од Ролан Гарос со цел да се појави на Вимблдон во најдобрата можна форма.

– Сега треба да одлучам дали ќе продолжам да играм или овој товар е преголем за мене. Мора да одлучам што ќе биде најдобро за подготвен да одам на Вимблдон. Во Париз, ја проценувам мојата состојба наутро по секој натпревар, ги следам болките во коленото. Оние што направиле операција како мојата ќе ме разберат. Секако, би сакал да бидам на местото на Рафа или Новак, кои мислат: Се чувствувам добро, затоа победувам. Но, го немам тоа чувство. За мене, сето ова е подготовка за нешто поважно, изјави швајцарскиот тенисер.

Триесет и деветгодишниот Федерер го игра третиот турнир по операцијата на коленото. Во четвртото коло на Грен слемот во Париз, тој утре треба да игра со Италијанецот Матео Беретини.

реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more

Тенис

Новак Ѓоковиќ почна да тренира по операцијата на коленото

Read more

Надал поради Олимпијадата го пропушта Вимблдон

Read more

Ѓоковиќ повеќе не е најдобар: Синер е прв, Алкарас втор, а Ноле падна на 3. место

Read more

Прва фотка од Ѓоковиќ по операцијата: На патерици се прости од Париз

Read more
 

Спорт

Навивач на ЕУРО платил 60 евра за да гледа во столб

Читај повеќе
  • filter

Дали ќе чекаме упадите на навивачи на терен да станат опасни?

Читај повеќе

Клубот на Даку најави казна по пцовките кон Македонците на ЕУРО

Читај повеќе

Фудбалерите на Данска ги одбија покачувањата за да земаат иста плата со фудбалерките

Читај повеќе

Нема спиење за фудбалските фанови од вечерва: Почнува Копа Америка

Читај повеќе

Три возбудливи натпревари денеска на ЕУРО: Дерби Шпанија-Италија, Србија на поправен

Читај повеќе

Суперѕвездата на Бостон со нов најскап договор во историјата на кошарката

Читај повеќе
  • play_arrow

Даку ги пцуеше Македонците по мечот со Хрватска

Читај повеќе
  • play_arrow

Нема лабаво со Гатузо: Жесток уште на првиот тренинг во Хајдук

Читај повеќе