Фејл на годината: Она кога одговорот ти е пред очи

Учесник во популарниот шпански ТВ-квиз „Ahora Caigo“ стана толку популарен со неговиот фејл што за него знаат и луѓе кои не следат квизови.

На прашањето „Што е Стив Роџерс во филмот ‘The Avengers’?“ тој има три можни опции: „Доктор“, “Господин“ и „Капетан“.

Покрај фактот дека прашањето е прелесно, а опциите очигледни, во ситуацијата има уште еден страшно очигледен момент: дечкото носи маичка со „Капетан Америка“ и дава погрешен одговор.

„Ги носиме овие маички, а не знаеме што носиме“, искоментира водителот на квизот.

Дечкото привлече внимание на социјалните мрежи, не само поради погрешниот одговор туку и со запросувањето на девојката која го гледала квизот дома.

реклама

Филм & ТВ

Награди Еми 2020: Без црвен тепих, гламур во пижами

Read more

Премиера на „ТМ“ – македонскиот филм снимен со 0 денари буџет

Read more

Дали Том Харди е новиот Џејмс Бонд?

Read more

Ова е најомилениот филмски лик на сите времиња

Read more

Нови видеа

play_arrow

Рецепт на денот: Лазања со пилешко месо

Read more
play_arrow

Најголемите изненадувања на секое Светско досега

Read more
play_arrow

Трки од соништата - што сѐ можат „ѕверките“ на McLaren?

Read more
play_arrow

Топ 10 најпреценети трансфери направени летово

Read more
play_arrow

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more
play_arrow

Направете сами: Пилешки прсти со KFC шмек

Read more
play_arrow

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more
play_arrow

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more
play_arrow

Огромен скелет од Т-Рекс се продава на аукција

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри сцени од „Stranger Things“

Read more
play_arrow

Кози ѝ пркосат на гравитацијата качувајќи се по брана

Read more
play_arrow

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more