Феликс воодушеви со слалом ала Марадона

Новата аквизација на мадридски Атлетико, младиот Португалец Жуау Феликс, направи ретко виден слалом минувајќи пола терен низ играчите на Хетафе за на крај да биде спречен со прекршок за пенал.

Дали фудбалот го доби новиот Марадона? Судејќи според она што Португалецот го прикажа против Хетафе, би рекле „да“. Во 55-тата минута од натпреварот, Феликс доби една топка во својата половина и тргнa во слалом ала Марадона. Гостинските играчи не можеа да го сопрат во налетот кон голот, па на крајот Бруно Гонсалес го запре со фаул за пенал кој Алваро Мората го промаши.

реклама

Спорт

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата

Read more

Најскапите фудбалски позајмици на сите времиња

Read more

Сите капитени на Манчестер Јунајтед по Рој Кин: Каде се сега?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Read more
play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more
play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Read more
play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more
play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more
play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more
play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more
play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Read more
play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more
play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Read more
play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Read more
play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Read more