Феликс воодушеви со слалом ала Марадона

Новата аквизација на мадридски Атлетико, младиот Португалец Жуау Феликс, направи ретко виден слалом минувајќи пола терен низ играчите на Хетафе за на крај да биде спречен со прекршок за пенал.

Дали фудбалот го доби новиот Марадона? Судејќи според она што Португалецот го прикажа против Хетафе, би рекле „да“. Во 55-тата минута од натпреварот, Феликс доби една топка во својата половина и тргнa во слалом ала Марадона. Гостинските играчи не можеа да го сопрат во налетот кон голот, па на крајот Бруно Гонсалес го запре со фаул за пенал кој Алваро Мората го промаши.

реклама

Спорт

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата

Read more

Најскапите фудбалски позајмици на сите времиња

Read more

Сите капитени на Манчестер Јунајтед по Рој Кин: Каде се сега?

Read more

Нови видеа

play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more
play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more
play_arrow

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за стомачни со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Споредба на Хрватска и Србија

Read more
play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Read more
play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more
play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more