НБА 2021/22

Феникс ја забележа 14-тата победа по ред

Екипата на Феникс Санс ноќеска го совлада Кливленд Кавалирс на негов терен со 120:115 со што ја продолжи победничката серија.

За „Сонцата“ ова е 14-та победа во низа. Санс последен пат беа поразени на 27 октомври од Сакраменто Кингс, кога Харисон Барнс го постигна победничкиот удар со звукот на сирената.

Вицешампионот на Западната конференција ја започна НБА сезоната со една победа од четири натпревари, а потоа врза 14 победи.

„Само се случи да се вклопат коцките. Секако во нашите планови не беа 1-3 на стартот од првенството. Имаме одличен тим, и функционираме како едно семејство. Никогаш не сум играл за ваков тим“, изјави најдобриот играч на Феникс, Крис Пол.

Санс ја има својата најдолга победничка серија од 2006/07 година, кога направи клупски рекорд со 17 натпревари без пораз.

Remote video URL
Тагови
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кошарка

Кошаркарите водеа на полувреме, па загубија од Украина

Read more

Леброн: Не заслужив да бидам суспендиран

Read more

Феникс ја забележа 14-тата победа по ред

Read more

Токсична машкост во НБА: Кајл Кузма ја разбранува јавноста со неговиот моден избор

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Читај повеќе

Кошаркарите водеа на полувреме, па загубија од Украина

Читај повеќе

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Читај повеќе

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Читај повеќе

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Читај повеќе

Вечерва се доделува Златната топка: Кој ќе ја освои?

Читај повеќе

Јунајтед го назначи Рангник за привремен тренер

Читај повеќе

Медведев: Ѓоковиќ треба да чести вечера

Читај повеќе
  • play_arrow

Варварска ММА борба: Удирал онесвестен противник, навивачите згрозени

Читај повеќе