ПРЕМИЕР ЛИГА 2020/21

Феран Торес, мајсторе!

Манчестер Сити го совлада Њукасл Јунајтед на гости во натпреварот од 36-то коло на англиското првенство со 4:3, а најдобриот момент се случи во 42-та минута од натпреварот.

Феран Торес на спектакуларен начин го постигна вториот гол на Сити на натпреварот. Поранешниот фудбалер на Валенсија реагираше брилијантно по центаршут и со пета во воздух ја насочи топката кон голот.

По нафрлањето на Илкај Гундоган, веројатно никој од играчите на Њукасл не очекуваше Торес да биде опасен за голот, бидејќи тој излезе на десната страна и му беше свртен со грб, но Шпанецот успеа да изведе вистинско ремек-дело.

Remote video URL

Екипата на Пеп Гвардиола извојува 12 победи по ред во Премиер лигата. Ова е англиски рекорд за четирите најдобри дивизии во земјата.

Сити ја освои Премиер лигата пред предвидениот рок оваа сезона. По 36 кола, клубот има 83 бода, 13 повеќе од второпласираниот Манчестер Јунајтед.

URL
URL
реклама

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Read more

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Фудбал

Човекот кој го оживеа Ериксен: Имаше пулс и дишеше, а потоа сè застана

Read more

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Read more

Како се сака националниот тим!

Read more

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Човекот кој го оживеа Ериксен: Имаше пулс и дишеше, а потоа сè застана

Читај повеќе

Како се станува државен првак во бокс со само три месеци тренинг?

Читај повеќе
  • play_arrow

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Читај повеќе
  • filter

Како се сака националниот тим!

Читај повеќе

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Читај повеќе

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Читај повеќе

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Читај повеќе

Англиската репрезентација „тежи“ 1,2 милијарди евра, колку вреди македонската?

Читај повеќе