Фергусон објави фотографија од болница откако прими 100 удари во глава

УФЦ борачот Тони Фергусон беше поразен на УФЦ 249 од Џастин Геjџи со технички нокаут во петтата рунда, а по борбата Американецот заврши во болница.

Тоа воопшто не е изненадување имајќи го во обѕир тоа каква беше борбата и колку тешко Геjџи го претепа Фергусон.

Претседателот на УФЦ, Дејна Вајт, потврди дека Фергусон има фрактура на главата, а според официјалната статистика примил 143 удари од кои 100 во главата.

Фергусон објави и фотографија со сопругата Кристина од болница и ѝ се заблагодари што се грижи за него.

Потоа Фергусон објави и снимка на која танцува во болничката соба, порачувајќи дека наскоро ќе биде пуштен на домашно лекување.

реклама

Трамп имал „копче за кока-кола“ во Овалната соба, Бајден го отстрани

Read more

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Бил Гејтс прими вакцина против коронавирус

Read more

Казни до 300 евра за одбивање да бидете попишани или ако дадете неточни податоци

Read more

Останати спортови

Мекгрегор смекнал – дури и го прегрна Поарје на мерењето

Read more

Хорор повреда: Швајцарски скијач доживеа страшна несреќа при скијање

Read more

Историско финале: За првпат жена ќе суди на Супербоул

Read more

Џон Џонс ги налути обожавателите со видео во кое убива дива свиња

Read more
 

Спорт

Енди Мареј нема да настапи на Австралија Опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Мекгрегор смекнал – дури и го прегрна Поарје на мерењето

Читај повеќе

Гол за историја – од рекордни 96 метри!

Читај повеќе

Зидан заразен со коронавирус

Читај повеќе

Ракометарите повторно поразени, останува уште дуелот со Белорусија

Читај повеќе
  • play_arrow

Ибра е во неверојатна форма: Објави видео „тешко“ 5 милиони прегледи

Читај повеќе
  • play_arrow

Хорор повреда: Швајцарски скијач доживеа страшна несреќа при скијање

Читај повеќе
  • play_arrow

Леброн по триумфот над Бакс: Најважен е успехот на тимот

Читај повеќе

Јапонските власти ги демантираа информациите за откажување на Олимписките игри

Читај повеќе