Фернандо Алонсо заврши во болница по сообраќајна несреќа

Ф1
Б.С.Б.
/ 12.02.2021 / 10:04

Возачот на Ф1, Фернандо Алонсо е префрлен во болница во Швајцарија откако доживеа несреќа додека возеше велосипед како дел од неговиот тренинг.

Шпанецот заврши во болница откако наводно е удрен од автомобил.

„Фернандо е свесен и се чувствува добро. Утре го очекуваат понатамошни медицински испитувања. Alpine F1 тимот во овој момент нема да дава други изјави. Наредните информации ќе бидат соопштени утре“, стои во кратката изјава на неговиот тим.

Алонсо се враќа во Формула 1 по двегодишно отсуство. Двократниот светски шампион во Формула 1 последен пат се натпреваруваше за McLaren пред да се натпреварува во два наврати на Indy 500.

URL
реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Европол: Албанија извор на дрога, транспортот оди главно по морски пат до Италија

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Ф1

Разгаленото дете на кое тато му плаќа да вози во Формула 1

Read more

Мерцедес го презентираше болидот за новата Ф1 сезона

Read more

Фернандо Алонсо заврши во болница по сообраќајна несреќа

Read more

Крај на неизвесноста: Хамилтон го продолжи договорот со Мерцедес

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

SportKlub: Македонија - репрезентативен фудбал во својата суштина

Читај повеќе

Норвешкиот скокач Танде пуштен на домашно лекување

Читај повеќе
  • play_arrow

Отказ за судијата кој не го виде голот на Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Милан тргнува по голгетерот Влаховиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Лука Дончиќ, не си реален!

Читај повеќе

Медведев позитивен на корона, го пропушта Монте Карло

Читај повеќе

Капитенот Рамос има ковид и го пропушта Ливерпул

Читај повеќе

Да се живи и здрави спонзорите – кој клуб има „најскап дрес“?

Читај повеќе

Момците на Зидан преуморни - што се случува на тренинзите на Реал?

Читај повеќе