Ferrari оваа година ќе претстави три нови модели

Директорот на Ferrari потврди дека оваа година ќе бидат претставени 3 нови модели, а во 2025 година ќе го претстават потполно електричниот модел.

Ferrari веќе произведе автомобили со хибриден погон, но сега ќе се фокусираат на развој на нивниот прв потполно електричен модел кој ќе се појави во 2025 година.

Компанијата веќе покажа дека се стреми да произведува електрични автомобили со претставувањето на моделот SF90 Stradale кој е првиот Ferrari со plug-in хибридна технологија.

Елкан вети дека претстојниот електричен автомобил ќе биде импресивен, но мора да го почекаме до 2025 година.

Тагови
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Eврокомесарот ја протна идејата да се поттурнат преговорите со Албанија

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Животни херои од чија спасувачка акција постои снимка

Read more

Авто новости

Кој е побрз: Toyota GR Yaris или Yaris GRMN?

Read more

Како се снајде Porsche 911 GT3 RS MR на патеката во Нирбургринг?

Read more

Volkswagen го најави освежениот Tiguan Allspace

Read more

Ferrari ги претстави 812 Competizione и Competizione A

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow

Кој е побрз: Toyota GR Yaris или Yaris GRMN?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се снајде Porsche 911 GT3 RS MR на патеката во Нирбургринг?

Читај повеќе

Volkswagen го најави освежениот Tiguan Allspace

Читај повеќе
  • filter

Ferrari ги претстави 812 Competizione и Competizione A

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е побрз: Audi S8 или Audi RS6?

Читај повеќе
  • filter

Галерија на денот: Ова е новата Škoda Fabia

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираното Porsche Panamera

Читај повеќе

Hyundai го најави AX1

Читај повеќе
  • play_arrow

Поглед во луксузниот McLaren Elva кој чини 2 милиони долари

Читај повеќе