Ferrari влегува во светот на модата - дали би ги носеле овие креации?

Компанијата позната по својот тркачки тим во Формула 1 и спортски автомобили со голема моќност, утре ќе лансира модна колекција, а два дена подоцна ќе отвори ресторан во градот Маранело.

Дебитантската колекција на Ferrari ќе биде претставена на модна ревија во живо, исто така, во Маранело, а компанијата состави тим експерти кои ќе ѝ помогнат да зачекори во светот на високата мода.

На крајот на 2019 година, Ferrari го започна овој лајфстајл проект кој има за цел проширување на бизнисот, и за креативен директор беше назначен модниот дизајнер Роко Јаноне.

За колекцијата е задолжена продукциската куќа Bureau Betak, која стои зад дебитантската ревја на Ким Џонс за Fendi, што беше претставенa на почетокот на оваа година, а ревијата ќе ја дизајнира соработникот на италијанскиот Vogue, Џејкоб Кјелдгард од Yves Saint Laurent.

Никола Боари, главен директор за диверзификација на брендот Ferrari, за Reuters изјави дека целта е да се достигнат нови клиенти „и во однос на возраста и на културата“ – пошироко од љубителите на трки и клиентите за спортски автомобили кои веќе копнеат по своите брендирани јакни, маици и капи.

Ferrari со ваквиот потег им се придружува на Lamborghini, Bentley и Harley-Davidson, кои веќе имаат свои линии на лајфстајл производи.

Тагови
реклама

Што ќе се случи ако цел месец се туширате со ладна вода?

Read more

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Кои македонски олимпијци досега имаат освоено медали?

Read more

Георгиевски е во финале, Македонија има олимписки медал

Read more

Стил

Направете сами: Средство за чистење од лимон, лимета и оцет

Read more

Внуката на принцезата Дијана се омажи за 32 години постар милијардер

Read more

Што открива работното биро за вашиот карактер?

Read more

Поглед во новата Lamborghini јахта на Мекгрегор

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Дали се слабее со 20.000 чекори на ден?

Читај повеќе

Родени да бидат лидери: 25 факти за Лавовите

Читај повеќе

Запознајте го Орео, кучето кое помага на болни деца

Читај повеќе

Како да ја заштитите кожата на бебето во летниот период?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тинејџерка тргнува на пат околу светот со авион, сака да сруши рекорд

Читај повеќе

Која храна е поздрава, готвената или свежата?

Читај повеќе

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Читај повеќе
  • play_arrow

Седумгодишно девојче одржа лекција по родителство

Читај повеќе
  • play_arrow

Видео од девојка и мечка како ловат риби стана хит на интернет

Читај повеќе