Фестивалот „Здраво Млади“ закажан за крајот на август

Единаесеттото издание на популарниот фестивал кој се одржува во скопскиот МКЦ годинава ќе се одржи на 26 август.

Официјалниот постер, дело на Катја Штркова

Организаторот, како и секоја година, уште на пролет го најавува фестивалот, па така и сега, пет месеци унапред, го закажа за четврток, 26 август со почеток во 18 часот. Според планот, ќе трае до 2 часот по полноќ ноќта на 27 август.

Наскоро во претпродажба ќе бидат пуштени и првите билети по промотивна цена, а организаторот најави дека за брзо ќе го соопшти и првиот изведувач гостин на „Здраво Млади 11“.

Одбран е и официјалниот постер откако МКЦ организираше конкурс на кој пристигнаа над 100 предлог-дизајни од 94 дизајнери. Комисијата одлучи да го одбере предлогот на Катја Штркова, а ги награди и второ и третопласираниот дизајн.

Второнаградениот дизајн на Воскресија Андреевска (лево) и третонаградениот на Весна Аранѓеловиќ (десно)

Сите новости, како и можни промени со оглед на тоа што пандемијава е непредвидлива, може да ги следите на официјалниот настан на Facebook.

реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Жителите на Ново Маало во одбрана на проектот спроти „Холидеј Ин“

Read more

МК сцена

Фестивалот „Здраво Млади“ закажан за крајот на август

Read more

„Фанк шуи“ се македонските финалисти на ХЕМИ музичките награди

Read more

„Дајте музика“ со стари и нови македонски хитови за сите генерации

Read more

Слушнете го новиот сингл на кумановците „Ред-тејлд хилер"

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Официјален трејлер за „Those Who Wish Me Dead“ со Џоли

Читај повеќе

Џенифер Анистон ќе стане мајка на 52 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за новиот филм на Netflix - „The Woman in the Window“

Читај повеќе

Меколи Калкин стана татко

Читај повеќе
  • play_arrow

Бокс-офис: „Godzilla vs. Kong“ втор викенд на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата серија на Netflix – „The Innocent“

Читај повеќе

Бенедикт Камбербач мисли дека бил нулта ковид пациент

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

Читај повеќе