Фетел: Ќе ми недостасува Ф1, ми беше задоволство

Ф1
MИА
/ 21.11.2022 / 11:43

Четирикратниот светски првак Себастијан Фетел изјави дека ќе му недостига Формула 1, откако по вчерашната завршна трка сезонава во Абу Даби, германскиот возач официјално ја заврши кариерата.

-Има поважни работи од возењето во круг. Но, тоа го сакаме. Ви благодарам на поддршката. Секако дека ќе ми недостасувате. Ми беше задоволство, порача возачот на Астон Мартин.

На завршната трка во Абу Даби победи светскиот првак Макс Верстапен (Ред Бул), додека Фетел освои еден бод.

Германскиот возач во Ф1 оствари 53 победи и 122 пласмани на подиумот. 

реклама

Зеленски со критики до Кличко: Не ја заврши добро работата

Read more

Поглед во внатрешноста на најтенкиот облакодер во светот

Read more

Годишниот хороскоп за 2023 предупредува два хороскопски знаци

Read more

Најстариот актер од серијата „Squid Game“ обвинет за сексуално вознемирување

Read more

Ф1

Потврдено: Логан Сарџент е нов возач на Вилијамс за 2023 година

Read more

Фетел: Ќе ми недостасува Ф1, ми беше задоволство

Read more

Верстапен по победата: Ќе биде тешко да се повтори нешто вакво

Read more

Верстапен стартува прв во последната трка од сезоната 2022 во Ф1

Read more
 

Спорт

МЗТ Скопје и Магдевски се разделија

Читај повеќе

Австралија прв финалист во Дејвис купот

Читај повеќе

Дани Алвеш: Да подава Мбапе по некоја топка, ќе постигне 150 гола

Читај повеќе
  • play_arrow

Иран во првата победа на Мундијалот го сруши Велс

Читај повеќе
  • play_arrow

Прес на Роналдо од 132 секунди, ја здувна по прашањето за Јунајтед

Читај повеќе

Две години од смртта на Марадона: Да се потсетиме на неговите најубави голови

Читај повеќе
  • play_arrow

7 најголеми шокови на Светското првенство на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Србите немаа ниту еден шут во рамките на голот на Бразил

Читај повеќе
  • play_arrow

Сензационалниот гол на Ришарлисон не беше случајност

Читај повеќе