Фетел: Не му верував на болидот

Ф1
МИА/КАЈГАНА
/ 03.08.2020 / 14:20

Пилотот на Ферари Себастијан Фетел ги сумираше резултатите од британското Гран при кое го заврши на 10. место и освои само бод.

„Не беше најдобрата трка за мене. Пробав сè, го сменив мојот стил на возење. Но, овој викенд не беше можно да се најде заеднички јазик со болидот. Имав проблеми на секои два или три круга. На крајот, не му верував на болидот“, рече тој.

„Во моментот се движиме во непознат правец. Имаме основен проблем – или со мене или со автомобилот. Отпрвин се надевав дека сè ќе биде добро, но веќе во првите кругови не се чувствував пријатно. Не можеш постајано да напаѓаш. Тоа повеќе личи на одбрана отколку на напад“, изјави Фетел.

URL

За разлика од Фетел, кој е далеку зад најдобрите, другиот возач на Ферари, Шарл Леклер, по првите четири трки од Шампионатот во Формула 1 има два подиума.

URL
URL
реклама

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more

Моќни илустрации ги покажуваат разликите меѓу Истокот и Западот

Read more

Неверојатни факти за животот во Шведска

Read more

Секс секој ден, дали е тоа нормално?

Read more

Ф1

Стефано Доменикали ќе ја предводи Формула 1

Read more

ГП во Монца е најдобра трка сезонава според фановите

Read more

ФИА се откажа од истрагата за Хамилтон

Read more

Хамилтон: Многу тешка трка, Ботас покажа брзина цел викенд

Read more

Спорт

Кепа не го одигра последниот натпревар за Челси, тврди Лампард

Читај повеќе

Во Струмица ќе никне најмодерниот терен со вештачка трева

Читај повеќе
  • play_arrow

Времеплов: Пред 3 години Вардар го постигна првиот гол во Лига Европа

Читај повеќе

Крауч е инпресиониран: Тијаго може да игра и по влечки

Читај повеќе

Роналдо: Серија А сега е потешка, со Пирло сме задоволни

Читај повеќе

Варди за голот со пета: На ударот му дадов шмек а ла Кројф

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет клупски легенди кои шокантно се вратиле „дома“

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов историски рекорд на Кристијано Роналдо

Читај повеќе

Еванс по поразот на Ролан Гарос: Дури ни на куче не би му дал вакви топчиња

Читај повеќе