Fiat Panda Cross е најдобриот кросовер за 2020 година

Четврта година по ред, Fiat Panda Cross ја освојува титулата Најдобар кросовер во изборот на британското списание 4x4.

Списанието 4х4 e единственото специјализирано списание за автомобили со погон на сите четири тркала и пикап модели во Британија.

Тимот од специјалисти ја оценуваше големата понуда на возила кои ја сочинуваат оваа класа, анализирајќи ги од комфорот и квалитетот до теренските перформанси и трошоците за одржување, се наведува во соопштението.

Моделот го движи 1,2-литарски бензин мотор со 69 КС, како и 0,9-литарски TwinAir турбо бензин мотор со верзии од 65, 85 и 90 коњски сили.

Овој мотор може да се нарача и во комбинација со погон на метан, а во тој случај располага со 80 коњски сили.

Тагови
реклама

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Read more

Авто новости

Потполно новата Lada Niva пристигнува во 2024 година

Read more

Се бара повлекување на 158.000 автомобили на Tesla поради дефект

Read more

Fiat Panda Cross е најдобриот кросовер за 2020 година

Read more

Како изгледа испораката на Bugatti Divo, вреден 5,4 милиони долари?

Read more
 

Автомобили

Потполно новата Lada Niva пристигнува во 2024 година

Читај повеќе

Се бара повлекување на 158.000 автомобили на Tesla поради дефект

Читај повеќе
  • filter

Fiat Panda Cross е најдобриот кросовер за 2020 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа испораката на Bugatti Divo, вреден 5,4 милиони долари?

Читај повеќе
  • play_arrow

Леброн Џејмс го претстави новиот електричен Hummer

Читај повеќе
  • filter

Враќање на легендата: Дали би возеле „рено четворка“ на струја?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Погледнете што сѐ може да направи дигиталниот кокпит на Samsung

Читај повеќе
  • filter

Hyundai објави тизери за електричниот SUV Ioniq 5

Читај повеќе

Продажбата на Renault во светот лани опадна за 21,3 отсто

Читај повеќе