FIFA 23 добива 12 женски тимови од NWSL лигата

Американската женска фудбалска лига NWSL наскоро доаѓа во популарната FIFA 23.

Electronic Arts соопшти дека сите 12 тимови од лигата ќе бидат достапни за играње од 15 март и дека компанијата потпишала лиценца со лигата и федерацијата. Сите тимови кои играат во лигата и сите играчи ќе бидат дел до франшизата.

„Фудбалерките од NWSL лигата се меѓу најдобрите во светот и се радуваме на можноста да го покажеме нивниот талент низ ова уникатно гејминг искуство”, изјави портпаролот на NWSL Џесика Бермен.

FIFA 23 е достапна за PlayStation 4 и 5, Xbox One, Xbox Series X и S, како и за PC.

Тагови
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Што да јадете за здрав црн дроб?

Read more

Гејминг

Што може да направи Xbox Series X, а PlayStation 5 не може?

Read more

Компанијата Rockodile најави игрица инспирирана од војната во Украина

Read more

Дали имате доволно моќен компјутер за играта The Last of Us Part 1?

Read more

FIFA 23 добива 12 женски тимови од NWSL лигата

Read more
 

Гик

Ново истражување за магичното дејство на пијалакот ајауаска

Читај повеќе

Среќен роденден Twitter: Што пишува во првиот твит објавен пред точно 17 години?

Читај повеќе

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Читај повеќе

Зошто светот не мрда со прст да се спаси од климатските промени?

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботска ајкула од Темза дневно собира по 21 илјада шишиња

Читај повеќе

Како најдобро да се заштитите кога купувате онлајн?

Читај повеќе

Нови докази за мајката на Да Винчи - била робинка од Источна Европа?

Читај повеќе

На Земјата ѝ се заканува фосфогедон - што е тоа?

Читај повеќе

Што може да направи Xbox Series X, а PlayStation 5 не може?

Читај повеќе