FIFA 23 добива 12 женски тимови од NWSL лигата

Американската женска фудбалска лига NWSL наскоро доаѓа во популарната FIFA 23.

Electronic Arts соопшти дека сите 12 тимови од лигата ќе бидат достапни за играње од 15 март и дека компанијата потпишала лиценца со лигата и федерацијата. Сите тимови кои играат во лигата и сите играчи ќе бидат дел до франшизата.

„Фудбалерките од NWSL лигата се меѓу најдобрите во светот и се радуваме на можноста да го покажеме нивниот талент низ ова уникатно гејминг искуство”, изјави портпаролот на NWSL Џесика Бермен.

FIFA 23 е достапна за PlayStation 4 и 5, Xbox One, Xbox Series X и S, како и за PC.

Тагови
реклама

3 симптоми на недостаток на витамин Б12 што се забележуваат при јадење

Read more

Кардиолозите открија кој протеин е најдобар за здравјето на срцето

Read more

5 најчести грешки кога правите пица дома

Read more

Совршени совети за брзо и лесно чистење на домот

Read more

Гејминг

Grand Theft Auto 6 ќе пристигне во 2025 година

Read more

Игрицата EA FC ја губи лиценцата за Интер во следното издание

Read more

Нов гејмерски рекорд: Продадени 12 милиони игри за 12 недели

Read more

PUBG буди носталгија и се враќа на оригиналната мапа од нејзиниот почеток

Read more
 

Гик

Откриен мистериозен подземен влез во близина на Големата пирамида

Читај повеќе

Готово е: Од денеска само X

Читај повеќе

Голема закана за YouTube: TikTok тестира видео од 60 минути

Читај повеќе
  • play_arrow

Grand Theft Auto 6 ќе пристигне во 2025 година

Читај повеќе
  • play_arrow

ChatGPT доби надградба на која само небото ѝ е граница

Читај повеќе

Canon потврди: Доаѓа моќниот EOS R1

Читај повеќе

Приватен простор и подобaр мултитаскинг: Пристигна Android 15 Beta 2, еве што сѐ носи

Читај повеќе

Никола Тодороски: „Наша гордост. Наша одговорност“ ми отвори нова перспектива колку може позитивно да се влијае

Читај повеќе

Микробите и нивното изненадувачко влијание врз нашето социјално однесување

Читај повеќе