ФИФА ги објави номинациите за гол на годината

Единаесет голови конкурираат за наградата Пушкаш за 2021 година откако ФИФА го скрати списокот и објави линк за гласање.

Гласањето е веќе отворено и може да се гласа со клик тука сѐ до 23:59 часот на 17 декември.

Победникот ќе биде прогласен на церемонија организирана од ФИФА.

Номинирани се следниве голови:

Луис Диас (Колумбија):
Бразил - Колумбија на Копа Америка (23 јуни 2021)

Remote video URL

Готје Ен (Франција):
Шамоа Ниорте - Оксер во Лиг 2 (10 април 2021)

Remote video URL

Ерик Ламела (Аргентина):
Арсенал - Тотенхем во Премиер лига (14 март 2021)

Remote video URL

Валентино Лазаро (Австрија):
Баерн - Борусија (М) во Бундеслига (8 ноември 2020)

Remote video URL

Ријад Махрез (Алжир):
Зимбабве - Алжир во квалификации за АФКОН (16 ноември 2020)

Remote video URL

Сандра Овусу-Анса (Гана):
Кумаси - Суприм Лејдис во женската лига на Гана (8 мај 2021)

Remote video URL

Вангелис Павлидис (Грција):
Вилем II - Фортуна во Ередивиси (16 мај 2021)

Remote video URL

Даниела Санчес (Мексико):
Керетаро - Атлетико во женската лига на Мексико (16 јануари 2021)

Remote video URL

Патрик Шик (Чешка):
Чешка - Шкотска на ЕУРО 2020 (14 јуни 2021)

Remote video URL

Мехди Тареми (Иран):
Челси - Порто во УЕФА Лига на шампиони (13 април 2021)

Remote video URL

Керолајн Вир (Шкотска):
Манчестер Сити - Манчестер Јунајтед во женската лига на Англија (12 февруари 2021)

Remote video URL
реклама

Што следи по омикрон и кога конечно ќе заврши пандемијата?

Read more

Надал се пласираше во четвртфинале, Ѓоковиќ дозна одлична вест

Read more

Од женски агол: Пет вистини за сексот кои никој не ви ги кажал

Read more

Чаша вода наутро на празен стомак? Да, само под еден услов

Read more

Фудбал

Новиот Роналдо: Пола Европа го сака 15-годишниот Ендрик

Read more

Перез и Лапорта постигнаа „договор за ненапаѓање“

Read more

The Mirror: Гвардиола ќе биде селектор на Холандија

Read more

Решена мистеријата за чудната дамка на вратот на Холанд - правел хиџама

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Новиот Роналдо: Пола Европа го сака 15-годишниот Ендрик

Читај повеќе

Перез и Лапорта постигнаа „договор за ненапаѓање“

Читај повеќе
  • play_arrow

Поранешна стриптизерка ја постигна првата победа во УФЦ

Читај повеќе

The Mirror: Гвардиола ќе биде селектор на Холандија

Читај повеќе
  • play_arrow

УФЦ пресметка на „тешкашите“: Нгану ја одбрани шампионската титула

Читај повеќе

Надал се пласираше во четвртфинале, Ѓоковиќ дозна одлична вест

Читај повеќе

Решена мистеријата за чудната дамка на вратот на Холанд - правел хиџама

Читај повеќе

Надал по 15-ти пат влегува во втората недела на Австралија Опен

Читај повеќе

Жиру: Бев во право кога го одбив Јуве за Челси

Читај повеќе