Филмот за Доналд Трамп разгоре контроверзии во Кан

Биографскиот филм The Apprentice, во режија на Али Абаси, предизвика контроверзии на Канскиот филмски фестивал поради прикажувањето на сексуален напад врз поранешната сопруга на Трамп, Ивана Трамп.

Во една контроверзна сцена, Ивана му покажува на Трамп книга за женскиот оргазам, но незаинтересираниот Трамп и кажува дека повеќе не му е привлечна, што резултира со расправија. Трамп потоа ја фрла Ивана на под и почнува сексуално да ја напаѓа.

Според Variety, по премиерата на филмот, гледачите изјавиле дека сцената била непријатна, одвратна и вознемирувачка.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Variety (@variety)

The Apprentice го следи подемот на Доналд Трамп, кој беше релативно непозн могул за недвижнини во 70-тите, но доживеа ренесанса во 80-тите. Во тоа му помогнал неговиот пријател и ментор, адвокатот Рој Кон.

Покрај сцената со сексуален напад, контроверзни беа и сцените во кои Трамп конзумира дрога, оди на липосукција и трансплантација на коса.

Главните улоги во филмот ги толкуваат Себастијан Стен, кој го играше Трамп, Џереми Стронг, кој го играше Рој Кон и Марија Бакалова, која ја играше Ивана Трамп.

Сè уште не е познато кога филмот ќе биде премиерно прикажан во кината.

Remote video URL
реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Ново правило за користење на плажите во Грција менува сè, казни до 60.000 евра

Read more

Филм & ТВ

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Read more

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Читај повеќе

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Читај повеќе