Филмот за Витни Хјустон ќе има премиера во декември

Повеќе од десетлетие по прераната смрт на Витни Хјустон, биографскиот филм „I Wanna Dance With Somebody“ ќе ја раскаже нејзината животна приказна на големото платно.

Продукцијата е на Sony, а главни продуценти се снаата на пејачката, Патриша Хјустон, како и нејзиниот ментор, Клајв Дејвис. Тие го претставија новиот трејлер вчера. Во главната улога е младата и надежна Наоми Аки, Дејвис го глуми Стенли Тучи, а нејзиниот насилен сопруг Боби Браун го толкува Ештон Сандерс.

Сценариото е на Ентони Мекартен, кој го потпиша и биографскиот филм за Фреди Меркјури од 2018 година – „Боемска рапсодија“. Режисер е Каси Лемонс.

Премиерата на филмот е закажана на 21 декември 2022.

реклама

Волстрит се тресе, инвеститорите стравуваат

Read more

Дали секое Светско досега било наместено?

Read more

Необичен знак за недостаток на витамин Б12

Read more

Мачка ја прекина прес-конференцијата на Бразил пред мечот со Хрватска

Read more

Музика

Spotify откри кои се најслушани песни во 2022

Read more

Кање Вест повторно блокиран на Twitter

Read more

По 6 години пауза, Металика објави нова песна и најави нов албум

Read more

Шер за 40 години помладиот дечко: Знам, и мене ми е чудно

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Продолжението на „Avatar“ ги одушеви критичарите: Филмот е визуелна гозба

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Како изгледа денес згодната и наивна Кенди од Two and a Half Men

Читај повеќе
  • play_arrow

Документарецот за Хари и Меган предизвика контроверзии: Ја мамат јавноста

Читај повеќе
  • play_arrow

Главна вечер и затворање на годинашниот Таксират

Читај повеќе
  • play_arrow

Кијану Ривс откри кој е најтешкиот филм што го снимил досега

Читај повеќе
  • play_arrow

Роберт Дауни Џуниор: Татко ми ме навлече на дрога кога имав 8 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Принцот Хари се плашел дека жена му ќе заврши како принцезата Дијана

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина актерката Кирсти Али

Читај повеќе
  • play_arrow

Spotify откри кои се најслушани песни во 2022

Читај повеќе