Филмови од 90-ти кои скоро сите ги обожаваат, ама ретко кој признава

Ако сте биле дете или тинејџер во 90-тите, тоа значи дека добар дел од таа деценија сте го поминале пред телевизор и гледавте она што ќе успееја да најдат (или пиратираат) локалните приватни телевизии.

Популарно беше и да се изнајмуваат филмови од видеотека, па сигурно има филмови што сте ги гледале по стопати и никогаш нема да ви досадат.

Тука спаѓаат и овие десет филмови. Филмови ги имате гледано и сакате да ги гледате пак, ама ретко кога ќе го признаете тоа на глас, особено пред вашите „кул“ пријатели.

Некои од нив се толку лоши што се добри, ама сите имаат нешто заедничко – предизвикуваат чувство на носталгија измешано со леснотија на живеењето и верување во невозможното.

Ок, можеби ова е премногу философирање за куп романтични комедии од 90-тите, ама кога веќе сме тука, да ги преброиме. А може и да си изгледате некој денеска. Или викендов.

Pretty Woman (1990)

Remote video URL

Sleepless in Seattle (1993)

Remote video URL

Clueless (1995)

Remote video URL

She’s All That (1999)

Remote video URL

There's Something About Marry (1998)

Remote video URL

10 Things I Hate About You (1999)

Remote video URL

Runaway Bride (1999)

Remote video URL

While You Were Sleeping (1995)

Remote video URL

My Best Friend’s Wedding (1997)

Remote video URL

Jerry Maguire (1996)

Remote video URL
Тагови
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Филм & ТВ

Најлошите филмови снимени според бестселери

Read more

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Read more

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

Read more

Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Почина Дасти Хил, басистот на Зи-Зи Топ

Читај повеќе
  • play_arrow

Најлошите филмови снимени според бестселери

Читај повеќе

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

„Чувај ме“ е новата песна на култниот македонски бенд „Д.Н.О“

Читај повеќе

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

Читај повеќе
  • play_arrow

Уште еднаш, овојпат без солзи: „Архангел“ се поезијата на Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен тизерот за последната сезона на „La Casa de Papel“

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за последната сезона на „The Walking Dead“ е прилично брутален

Читај повеќе