Филмска кражба и потера во Мајами заврши со четворица убиени

Четири лица се убиени во вчерашната престрелка на улица во Мајами која беше кулминација на потерата што им претходеше на обид за кражба и киднапирање.

Полициски службеници одговориле на пријава на обид за кражба во продавница за накит во Корал Гејблс, западно од Мајами, по минута и пол од пријавувањето.

Крадците, чиј број не е точно познат, почнале престрелка со вработениот во продавницата, кој е застрелан, но не е во смртна опасност.

Потоа грабнале камион на UPS што доставувал пратки во близина и го киднапирале возачот. Оттаму почнала полициската потера што продолжила до Мирамар, што е на околу 20 километри северно оттаму.

Во Мирамар почнала престрелката со полицијата среде улица. Меѓу убиените е и возачот на камион на UPS кого напаѓачите го киднапирале заедно со возилото.

Убиени се и двајца крадци, а четвртата жртва е случаен минувач, потврди специјалниот агент Џорџ Пиро.

„Уште има многу прашања на кои немаме одговори, но работиме на случајот, се обработува местото на настанот, се идентификуваат докази и факти поврзани со кражбата“, соопштии полицијата.

ФБИ исто така работи на решавање на случајот.

реклама

Морничави остатоци од напуштени хотели низ Југославија

Read more

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Read more

Измачувал животни и се фалел на социјални мрежи

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more

Свет

Преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Read more

Навални од болница: Уште ми се тресат нозете

Read more

Рекордни 1.002 случаи на коронавирус регистрирани во Полска

Read more

Почина најмоќната жена во САД, судијката Рут Бејдер Гинсбург

Read more

Вести

Преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Гордана Јанкулоска: На крај памет не ми паѓа некаде да бегам

Читај повеќе

Во сеќавање на Игор Исаковски, на неговиот роденден

Читај повеќе

Шест починати и 140 нови случаи на коронавирус од 1.397 тестирања

Читај повеќе

Едно лице загина во тешка сообраќајка на автопатот Неготино – Демир Капија

Читај повеќе
  • play_arrow

Вака ќе изгледаат во пракса протоколите за присуство во училиште

Читај повеќе

Измачувал животни и се фалел на социјални мрежи

Читај повеќе

Навални од болница: Уште ми се тресат нозете

Читај повеќе

Рекордни 1.002 случаи на коронавирус регистрирани во Полска

Читај повеќе