Живот

Филмско запросување на црвениот тепих во Кан

25. мај 2019 - 16:17 | МИА/КАЈГАНА

Милионерот Милош Кант (65) пред насобраните фотографи на Филмскиот фестивал во Кан, клекна на едно колено и ја запроси 40 години помладата Маргарида Аранха (25).

Младата девојка беше воодушевена и се согласи да се омажи за Кант и потоа заедно гордо позираа пред камерите.

Двојката ја почнала врската пред повеќе од еден месец, поточно на 15 април, а се запознале во ноќен клуб во Луцерн, Швајцарија, чиј сопственик е Милош, а Маргарида работела таму како танчерка.

Маграрида е победничка на втората сезона од португалското реално ТВ-шоу Love on Top.

Коментирај