Филтерот ја изневери: Како навистина изгледа Џеј Ло?

Џенифер Лопес и на 53 години изгледа одлично, а многумина се прашуваат која е тајната на нејзиниот младешки изглед.

Во едно од интервјуата пејачката истакна дека користи маслиново масло за да постигне сјајна и затегната кожа, но изгледа дека лицето не ѝ изгледа баш како што таа се прикажува на социјалните мрежи.

На профилот на TikTok @needthedeets беше објавено видео на кое таа промовира спортски пијалок, а во еден момент имаше мала грешка во филтерот што ја откри вистинската состојба на нејзината кожа.

„Почекајте филтерот да откаже и да ја открие вистинската текстура на кожата на Џеј Ло“, се вели во објавата.

На самиот почеток на видеото нејзината кожа е совршено мазна и сјајна, но во еден момент кога таа се доближува до камерата, токму тогаш се јавува мал, едвај забележлив „пропуст“ кој го открива изгледот на нејзината кожа без филтер.

@needthedeets Did you see that? #jenniferlopez #fyp #fypシ #fypage #foryou #foryoupage #foryourpage #trending #viral #celebrity #entertainment ♬ original sound - NeedTheDeets

„Како скока наназад кога ќе сфати дека филтерот откажал“, напиша еден тектокер, додека друг додаде: „Филтерот откажа во вистинско време“.

Но, имаше и такви кои коментираа дека Лопес изгледа одлично без филтри и дека навистина не ѝ се потребни.

„Поентата на овие коментари е дека сите се согласуваме дека изгледа одлично, а таа сепак одлучува да користи филтри.“

реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

При полициска акција на наплатна рампа кај Тетово запленето големо количество дрога

Read more

Стил

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Ратајковски се потстрижи, фановите разочарани: Фризура за баби

Read more

26 Моден викенд Скопје – зборуваме за одржливост среде брендови за брза мода

Read more

Најдобро облечени: Актерки кои ја вратија елеганцијата на Оскарите

Read more
 

Магазин

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Читај повеќе

Идеја за посен ручек: Полнети тиквички

Читај повеќе

Може ли вежбањето дома без опрема да даде добри резултати?

Читај повеќе

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зебра избегала од зоо во Сеул и со часови талкала низ градот

Читај повеќе

Како вашите омилени сосови ви го саботираат процесот на слабеење?

Читај повеќе

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Читај повеќе

Најчести грешки што ги правиме во одгледувањето растенија

Читај повеќе

Има три начини на кои луѓето гледаат порно, само еден е здрав

Читај повеќе