Финален трејлер за филмот Knights of the Zodiac

Сагата Saint Seiya добива филмски третман на големиот екран со претстојниот игран филм Knights of the Zodiac кој ќе се прикажува само во кината на 12 мај 2023 година.

Базиран на интернационалната аниме сензација и оригинални приказни и ликови од мангата Saint Seiya на Масами Курумад, ѕвездите на Knights of the Zodiac ги играат Мекенју, Фамке Јансен, Медисон Ајсеман, Диего Тиноко, Марк Дакаскос, Ник Стал и Шон Бин.

Сеја (Макенју), тврдоглав уличен тинејџер, времето го поминува борејќи се за пари додека ја бара својата киднапирана сестра. Кога во една од неговите борби несвесно ќе допре до мистични моќи за кои никогаш не знаел дека ги има, Сеја се наоѓа себеси втурнат во светот на завојувани светци, древни волшебнички учења и реинкарнирана божица на која ѝ треба неговата заштита. Ако сака да преживее, ќе треба да ја прифати својата судбина и да жртвува сè за да го заземе заслуженото место меѓу Витезите на Зодијакот.

Медисон Ајсеман ја игра Сиена, „девојка која се бори со одговорноста да ја искористи моќта на божицата Атена“; Шон Бин го игра Алман Кидо, „регрутер и ментор кој го става Сеја на крајниот тест да стане Витез на Зодијакот; а Фамке Јансен ја толкува Гураад, „лидер на тајна организација која има за цел да ја преземе моќта на божицата Атена“.

Филмот е во режија на Томек Багински по сценарио на Џош Кембел и Мет Стукен и Кил Мареј. Багински беше извршен продуцент на The Witcher, The Witcher: Blood Origin и The Witcher: Nightmare of the Wolf на Netflix.

Погледнете го финалниот трејлер за филмот пред премиерата:

Remote video URL
реклама

TikTok трик за гламурозна фризура без фенирање

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Се враќа евтината дневна тарифа на струјата

Read more

Со УВ светло откриле скриено поглавје во Евангелието по Матеј

Read more

Филм & ТВ

Amazon Prime се мајтапи со Netflix за забраната за споделување лозинка

Read more

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Read more

Георгина ги украде погледите во Кан

Read more

Наскоро доаѓаат летните блокбастери

Read more
 

Сцена

Amazon Prime се мајтапи со Netflix за забраната за споделување лозинка

Читај повеќе
  • play_arrow

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Читај повеќе
  • filter

Георгина ги украде погледите во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Наскоро доаѓаат летните блокбастери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Читај повеќе
  • play_arrow

Тина не си го сакала големиот хит награден со Греми: Ужасна и грозна песна

Читај повеќе

Почина Тина Тарнер

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Новата Софија Лорен во предизвикувачки фустан блесна во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Спремете ги паломите: Романтични филмови кои немаат среќен крај

Читај повеќе